راهنما خرید لوازم آشپزخانهراهنما خرید لوازم برقی

راهنمای خرید کارواش خانگی + بررسی مزایای خرید کارواش خانگی و موارد استفاده از آن

امروزه به دلیل نگرانی های فراوان و مشکلات کار ، افراد وقت کمتری برای بیرون آوردن ماشین خود برای شستن دارند و نمیتوانند ساعت ها منتظر شستن ماشین خود بمانند. شستن حیاط و پارکینگ و مناطق بزرگ با شلنگ های معمولی نیز زمان بر است. اما کارواش های خانگی این مشکلات را به حداقل می رسانند.ممکن است بارها به ذهن شما خطور کرده باشد که با وجود تلاش زیاد ، مقداری از آلودگی سطوح مختلف به راحتی پاک نمی شود و هر چقدر تلاش کنید ، لکه هنوز هم وجود دارد! در این شرایط ، یک کارواش خانگی به کمک ما می آید و کارها را آسان و سرگرم کننده می کند!اما خرید کارواش خانگی کار آسانی نیست و باید انواع دستگاه کارواش خانگی را بشناسید و راهنمای خرید کارواش خانگی بدانید که در ادامه ای این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.


فهرست مطالب


معرفی انواع دستگاه کارواش خانگی براساس قدرت

 • کارواش خانگی 138 بار مناسب برای نظافت و شستشویی حیاط ها و پارکینگ بزرگ و کوجک، اتومبیل و… هستند
 • کارواش خانگی 227 بار برای تمیز کردن سطوح سخت مانند ساختمان ها و محیط های چرب مناسب است.

معرفی انواع موتور دستگاه کارواش خانگی

کارواش های بنزینی

کارواش های بنزینی برای راه اندازی پمپ به موتور بنزینی مجهز هستند که باعث سوختن بنزین برای کارکرد دستگاه می شود.

کارواش خانگی

موتورهای بنزینی از نظر تراکم محفظه بر حسب متر مکعب (CC) اندازه گیری می شوند و هرچه موتور بنزینی CC بیشتری داشته باشد، دستگاه بزرگتر بوده و انرژی بیشتری تولید می کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله معرفی راهنمای خرید لوازم آشپزخانه را بخوانید.

کارواش های برقی

کارواش های برقی مجهز به موتور الکتریکی برای تأمین انرژی مورد نیاز برای حرکت پمپ هستند که توان آن در وات (W) یا آمپر (A) تعریف می شود. امروزه به طور کلی در کارواش ها از دو نوع موتور الکتریکی و بنزینی استفاده می شود.

راهنمای خرید کارواش خانگی

فشار آب

فشار آب دلیل تصمیم ما برای خرید کارواش خانگی است. فشار آب معمولی شهر برای از بین بردن لکه های ماشین و دوده چسبیده به نمای ساختمان کافی نیست. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن را بخوانید. به این ترتیب ما فقط آب بیشتری از دست می دهیم.

بنابراین فشار کارواش خانگی موضوعی است که باید به آن توجه شود. نیروی فشار آب در لوله ها با واحد “بار” (BAR) اندازه گیری می شود. بیشتر کارواش های موجود در بازار معمولاً بین 110 تا 180 برابر قدرت بیشتری دارند.

امکانات جانبی

تمام مدل های کارواش خانگی دارای تعدادی لوازم جانبی هستند. دستگاه هایی مانند نازل های چند منظوره که می توانند نحوه پاشش آب را تنظیم کنند. سوزن های تمیز کننده ، گیره های تپانچه و سایر لوازم جانبی شستشو را آسان و دلپذیر می کند. درباره راهنمای خرید لوازم برقی جهیزیه عروس بیشتر بخوانید.

از دست ندهید
مقایسه ی یخچال دوقلو با ساید بای ساید در سال 1403+اولویت خرید طبق مزایا و معایب

توان موتور

با توجه به اینکه آب از طریق موتور کارواش پمپ می شود ، قدرت موتور عامل دیگری است که قدرت کارواش را تعیین می کند. به طور کلی ، هرچه قدرت موتور بیشتر باشد ، قدرت پمپاژ نیز بیشتر است. اما از طرف دیگر ، با افزایش مصرف انرژی ، مصرف انرژی نیز افزایش می یابد و می تواند هزینه های بالای برق را در دست شما بگذارد.

بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: راهنمای خرید اسپرسو ساز 

بنابراین با توجه به دو شاخص دیگر تعیین کننده قدرت کارواش ، که قبلاً ذکر کردیم (میزان فشار و حجم آب خارج شده) ، اطمینان حاصل کنید که قدرت کارواش آنقدر پایین نیست که بتوانید آن را انجام دهید در نظافت ضعیف است و نه آنقدر که از نظر مصرف انرژی بهینه نباشد. برای کاربردهای سبک و متوسط ​​، توان بین 1300 تا 2000 وات مقدار مناسبی است.

قدرت کارواش

نکته مهم در راهنمای خرید کارواش که باید به آن توجه داشت ، قدرت آن یا به عبارت ساده تر ، توانایی تمیز کردن آلودگیهای سطحی است. قدرت کارواش در واقع مقدار حجم و فشار آبی است که از خروجی دستگاه خارج می شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید دستگاه تصفیه‌کننده‌ی آب را بخوانید.

حداکثر خروجی آب

حداکثر حجم پساب یا حداکثر دبی مقدار خروجی آب از دستگاه در دقیقه است و مقیاس آن گالن در دقیقه یا GPM است که به اختصار “گالن در دقیقه” می گویند.

کارواش خانگی

در حقیقت ، هرچه این مقدار بیشتر باشد ، آب بیشتری از دستگاه خارج می شود و قدرت دستگاه هنگام شستشو و شستشوی آلاینده های به اصطلاح از سطوح جدا شده ، بیشتر خواهد بود.

وزن کارواش های خانگی

با توجه به اینکه بیشتر کارواش های خانگی قابل جابجایی هستند ، مهم است که دستگاه مورد نظر شما وزنی داشته باشد که حرکت شما را با مشکل مواجه نکند. به چرخ های زیر دستگاه نیز توجه کنید که با وزن دستگاه مطابقت دارند و از استحکام کافی برای تحمل خوب شستشوی ماشین به خوبی و روان برخوردار هستند.

معمولاً هرچه قدرت کارواش خانگی بیشتر باشد ، سنگین تر خواهد بود ، اما تولیدکنندگان این افزایش حجم و وزن را با طراحی صحیح و بهینه جبران می کنند و قابلیت حمل کارواش را حفظ می کنند.

قیمت کارواش خانگی

قیمت کارواش های خانگی با توجه به مارک و کیفیت کارواش تعیین می شود و کارواش های تولید شده در کشورهای پیشرفته صنعتی مانند آلمان که از بهترین کیفیت ساخت برخوردار هستند ، قیمت بالاتری نسبت به کارواش های تولید شده در سایر کشورها دارند ، مانند به عنوان چین ، که قیمت مناسب تر است.

قابلیت جابجایی کارواش

از مزایای مهم کارواش های خانگی توانایی جابجایی کارواش خانگی است که یک مزیت بسیار مهم نسبت به کارواش های صنعتی است و ابزاری کاملاً همه کاره برای مصارف خانگی است اما قابلیت جابجایی و حمل و نقل بین مدل های مختلف را دارد. از هر مدل ، سبک بودن و جمع و جور بودن ، یا حمل و نقل آن آسان است

به عنوان مثال ، در کارواش های خانگی با وزن زیاد و حجم بیشتر ، چرخ هایی وجود دارد که به راحتی می توان آنها را به کارواش منتقل کرد ، یا کارواش به گونه ای طراحی شده است که تمام تجهیزات آن را می توان روی خود کارواش قرار داد و هیچ تجهیزات اضافی جداگانه واقعیت دیگری وجود ندارد که این نکته جالب دیگری در طراحی کارواش ها است که در مدل های مختلف کارواش های خانگی مجهز به جمع کننده های سیم مانند جاروبرقی هستند و غلتکی برای جمع آوری کابل کارواش نصب شده است

از دست ندهید
راهنمای خرید اتوبخار + معرفی اتو بخار و انواع آن

طول شلنگ و سیم

علاوه بر وزن دستگاه و نسبت آن با کیفیت چرخه های تحمل آن ، عاملی دیگر که بر ذهنیت و دامنه حرکت و سهولت استفاده از کارواش تأثیر می گذارد ، طول سیم و شلنگ دستگاه است.

با توجه به بزرگی محیطی که قصد استفاده از کارواش را دارید ، اطمینان حاصل کنید که طول سیم و شلنگ دستگاه به حدی است که محدودیتی برای شما ایجاد نکند و دسترسی خوبی به تمام قسمتهای محیط مورد نظر خود داشته باشید. .

نازل افشانه

نازل اسپری در واقع عرض آب خروجی را تنظیم می کند. با کمک آن می توانید نقطه کانونی پاشش آب را کم یا زیاد کنید و بنابراین میزان فشاری که به یک نقطه وارد می شود نیز کم و زیاد می شود. نازل هایی با درجه های مختلف وجود دارد. حتما از آنها به درستی استفاده کنید.

دسته ای دستکاه کارواش

دسته تفنگی شکل به شما امکان می دهد تا زمانی که پمپ کارواش روشن است هر زمان که خواستید از جریان آب خروجی استفاده کنید و جریان آب را به خوبی کنترل کنید. حتما یک کارواش انتخاب کنید که لوازم جانبی آن به راحتی در دسترس باشد. زیرا مثلاً بدون داشتن دسته تفنگی مناسب دچار مشکل خواهید شد.

اجزای تشکیل دهنده ای کارواش خانگی

موتور کارواش خانگی

موتورهای استفاده شده در ساخت کارواش خانگی از موتور‌های القایی و ذغالی است. برای مثال یک کارواش بنزینی برای قدرت خود از موتور استفاده می کند. موتورها با توجه به اندازه مخزن فشرده سازی آنها در سانتی متر مکعب اندازه گیری می شوند. هرچه اندازه موتور بزرگتر باشد ، قدرت آن نیز بیشتر است.

موتور پمپ کارواش

پمپ کارواش برقی برای تأمین نیرو به موتور نیاز دارد. توان موتور بر حسب وات و آمپر محاسبه می شود.

پمپ کارواش

بیشتر پمپ های مورد استفاده در کارواش های خانگی پمپ های محوری هستند که از کیفیت متوسطی برخوردار هستند. کارواش های صنعتی و گران قیمت از پمپ های پیستونی سه فاز استفاده می کنند. کارواش های کوچکتر از موتورهای متحرک استفاده می کنند.

شلنگ دستگاه

شیلنگ های شستشوی اتومبیل با طول و قطرهای مختلف و همچنین مواد و اتصالات مختلف موجود است. معمولاً قطر یک شلنگ خم شده 4 اینچ است. کاربران حرفه ای از فشار شلنگ های دوتایی به قطر 8.3 اینچ برای فشار زیاد آب استفاده می کنند.

از دست ندهید
راهنمای خرید انواع ظروف نوشیدنی + آشنایی با انواع ظروف مخصوص نوشیدنی‌های سرد و کاربرد هر یک

بیشتر شیلنگ ها از پلاستیک ساخته شده اند. در بیشتر پمپ های کارواش برقی ، شیلنگ های پلاستیکی به مشتری و در پمپ های کارواش گازی ، در جعبه های جداکگبه مشتری تحویل داده می شود. در صورت تمایل می توانید یک شلنگ پلی اورتان انعطاف پذیرتر ، بادوام و سبک تر نیز سفارش دهید که قیمت جداگانه ای دارد.

نازل

نازل با فشار متفاوت آب را در مکان های مختلف توزیع می کند. 7 نوع نازل وجود دارد: نازل درجه صفر باعث ایجاد جت نقطه ای می شود. نازل 40 درجه آب را پراکنده می کند تا به سطح آب بالاتری برسد و فشار را کاهش دهد.

یکی از نازل هایی که به طور گسترده در سطح سخت مورد استفاده قرار می گیرد نازل چرخشی توربو است. این نازل با دور موتور 3000 در صفر درجه می چرخد ​​و می تواند تا شعاع 25 درجه تمیز شود.

سایر اتصالات

10 قطعه اتصال دهنده دیگر نیز برای افزایش توانایی تمیز کردن وجود دارد. یکی از پمپ های سطح شستشوی ماشین که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد ، از 2 نازل چرخان استفاده می کند. این نازل سری دور ، مناطق بزرگ را سریعتر تمیز می کند.

مزیت استفاده از کارواش های خانگی چیست؟

کمترین آب

یکی از بهترین مزایا استفاده از کارواش های خانگی که در بخش اول این راهنمای خرید به آن اشاره میکنیم صرفه جویی آب نسبت به روش های سنتی برای شستشویی خودرو است . هنگام استفاده از شلنگ برای شستشوی فضا و سطح ، میزان مصرف آب بسیار زیاد خواهد بود ، در حالی که استفاده از کارواش خانگی به میزان قابل توجهی مصرف آب را کاهش می دهد.

کمترین زمان بهترین شستشو

استفاده از کارواش خانگی نیز باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود و بیشتر عملیات شستشو را در کمترین زمان ممکن انجام می دهد. اگر از شیلنگ آب یا روش های تمیز کردن دیگری برای تمیز کردن سطوح استفاده می شود ، باید زمان بیشتری را صرف انجام عملیات شستشو کرد.در حالی که با استفاده از کارواش خانگی با سرعت بالا کار می کنید و در زمان کمتری سطوح بیشتری را تمیز می کنید. همچنین برای شستن ماشین خود نیازی نیست که در صف های طولانی منتظر شستشوی ماشین باشید.

استفاده از کارواش خانگی باعث صرفه جویی در انرژی کمتری می شود و کار افراد کمتری انجام می شود.آبی که تحت فشار زیاد توسط دستگاه پمپ می شود می تواند تمام آلاینده های موجود را از بین ببرد و به نیروی کار کمتری نیاز دارد. بنابراین ، صرفه جویی در نیروی کار عامل دیگری است که استفاده از کارواش خانگی را بسیار مهم می کند.

کمترین هزینه صرف شده

کارواش شخصی برای علاقه مندان و کسانی که به تمیزی ماشین خود وسواس دارند خوشایند است. این نیز مقرون به صرفه به نظر می رسد. کاربر می تواند ماهانه چندین بار ماشین خود را با کمترین هزینه شستشو دهد.

از دست ندهید
معرفی 5 مدل ازبهترین توسترهای نان در سال 2020

ایمنی کاربر

برای تمیز کردن دستی و به روشی قدیمی از سطوح سخت قابل دسترسی ، باید سطح آن در ارتفاع مشخصی باشد. این امر می تواند هنگام استفاده از کارواش خانگی برای فرد حادثه آفرین باشد و انواع لنس کوتاه و بلند را می توان بدون برخورداری از ارتفاع از سطح قابل دسترسی شست.

همچنین مکان هایی که به دلیل عرض یا باریک بودن غیرقابل دسترسی هستند با لنس مناسب به راحتی تمیز می شوند.

خلاصه از مزایای استفاده از کارواش های خانگی

 • انواع وسایل نقلیه مانند موتورسیکلت و دوچرخه را بشویید
 • شستشو و نظافت پنجره ها ، دیوارها ، کف حیاط ، پارکینگ و سقف
 • شستن وسایل داخلی مانند میز و صندلی
 • شستشوی انواع نمای ساختمان مانند نمای شیشه ، سنگ و نمای
 • شستشو ، تمیز کردن و چربی زدایی از ابزارهای مختلف
 • شستشوی استخر بدون آسیب رساندن به کف آن
 • بهبود کیفیت شستشو به دلیل توانایی آب پر فشار برای تمیز کردن سرسخت ترین آلاینده ها
 • افزایش سرعت در مقایسه با شستن دست و کاهش زمان شستشو
 • شستشو و از بین بردن آلاینده ها در مناطق باریک و غیرقابل دسترس به دلیل نفوذ زیاد آب به تمام اتصالات و ترک ها
 • به رنگ دیوار آسیب نمی رساند

دلیل خرید کارواش خانگی چیست؟

کارواش ها را می توان به دو روش تهیه کرد: آب گرم یا فقط آب سرد. کارواش های آب سرد برای از بین بردن آلودگی های طبیعی مانند گل و غبار و مکان هایی مانند سطح پاسیو بسیار مفید است. این کارواش ها همچنین برای از بین بردن مواد لجباز با سندبلاست مرطوب یا رنگ آمیزی موثر هستند.

اما کارواش های آب گرم وقتی مناسب هستند که بخواهید تجهیزات سنگین و ماشین آلاتی مانند کامیون ، تراکتور و تریلر را تمیز کنید یا بخواهید اثرات چربی را از کف سیمان کارگاه پاک کنید.وجود یک واحد گرمایشی این کارواش ها را سنگین تر و گران تر کرده و همچنین تعمیر و نگهداری این کارواش ها را پیچیده می کند.

به زبان ساده ، کارواش با آب سرد زمانی مناسب است که فقط به جریان آب بیشتری نیاز داشته باشید و شستشوی ماشین با آب گرم بهترین گزینه برای تمیز کردن کثیفی های چرب است. و بیشتر برای مصارف صنعتی و نیم صنعتی کاربرد دارند.البته بیشتر کارواش های موجود در بازار آب سرد هستند ، زیرا این نوع کارواش ها طرفداران بیشتری دارند. کارواش آب سرد تحت فشار قادر هستند با مواد شوینده تمام آلودگی ها را از سطح اتومبیل و سایر سطوح مورد نظر شما پاک کنند.

برای چه مکان هایی میخواهید استفاده کنید؟

هنگامی که دلیل خرید کارواش خانگی را تعیین کردید ، اکنون وقت آن است که تعیین کنید از بهترین کارواش خانگی چه استفاده ای میخواهید بکنید. کارواش هایی که در فضای داخلی و فضای باز استفاده می شوند کاملاً متفاوت هستند ، دستگاهی که در فضای داخلی استفاده می شوند معمولاً نسبت به سایر کارواش ها سبک ترند و معمولاً برای حرکت راحت تر چرخ هایی در زیر آنها قرار دارد.

از دست ندهید
تشخیص یخچال تقلبی (فیک) از اصل و نکات مهم خرید یخچال اصل

از طرف دیگر ، انرژی کارواش هایی که برای مصارف خانگی تولید می شوند معمولاً از طریق برق تأمین می شود ، این کارواش ها علاوه بر سبکتر بودن ، صدای کمتری نیز تولید می کنند. برای استفاده از این نوع کارواش کافی است دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه روشن شود و سطوح مورد نظرتان تمیز شود. در مقابل ، کارواش ها که برای اهداف قوی تر و سنگین تر طراحی شده اند ، از نوع بنزینی هستند.

قدرت این نوع کارواش نسبت به کارواش های برقی بیشتر است. با استفاده از این کارواش ها می توانید مکان های مورد نظر خود را برای مدت زمان طولانی تری تمیز کنید. کارواش های بنزینی دیگر به پریزهای برق نیاز ندارند و می توانید آنها را در مکان های مختلف حمل کنید و از آنها استفاده کنید. البته این نوع کارواش ها قیمت بالاتری نسبت به کارواش های برقی دارند و در نتیجه از آنها کمتر استفاده می شود.

نکات مهم کار با دستگاه کارواش های خانگی

 • برای شستشو بهتر است از نازل چرخان استفاده نکنید این نازل قدرتمند بوده و به رنگ خودرو آسیب می رساند.
 • پس از روشن شدن دستگاه مراقب فشار اولیه آب باشید. این فشار خیلی زیاد است و سعی کنید نازل را به زمین متمایل کنید.
 • سعی کنید ماشین را روی سطح سخت بشویید و هرگز از آن روی سطوح سنگی استفاده نکنید. زیرا ممکن است به دلیل فشار زیاد آب سنگریزه پرتاب شود و سطح رنگ خودروی شما آسیب ببیند.
 • در جاهایی که رنگ خودرو از بین رفته است از آب پر فشار استفاده نکنید. ممکن است رنگ بیشتری از بین برود.
 • از پاشیدن آب روی لاستیک های قدیمی که می تواند باعث ترکیدن لاستیک شود ، خودداری کنید.
 • برای شستشوی موتور خودرو هرگز از نازل آب پر فشار استفاده نکنید. همچنین قبل از استفاده از کارواش خانگی ، از بسته بودن شیشه ها و درهای اتومبیل اطمینان حاصل کنید.
 • به مدت طولانی از فشار زیاد روی دریچه هوا در جلوی کاپوت استفاده نکنید این قسمت حساسی است.
 • کارواش خانگی را در مکانی خشک نگه دارید
 • در فصل زمستان ، برای جلوگیری از یخ زدگی و ترکیدن لوله ها و شلنک کارواش خانگی، آب باقیمانده داخل دستگاه و شلنگ را تخلیه کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید کارواش خانگی آشنا شدید. همچنین از مزایای خرید کارواش خانگی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

کاربرد کارواش خانگی چیست؟

کارواش وظیفه نظافت سطوح را بوسیله فشار آب زیاد دارد و البته نحوه عملکرد آن به گونه ای است که این کار به سرعت انجام می پذیرد.

بهترین برند کارواش کدام است؟

به دلیل مسائل مختلف مانند راحتی استفاده، طول عمر، کیفیت عملکرد، ظاهر و گارانتی معتبر، بسیاری از کاربران برند کارچر (Karcher) را بهترین برند تولید کننده تجهیزات شتسشو از جمله کارواش خانگی می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا