راهنما خرید لوازم خانگی

مقایسه لوازم خانگی سامسونگ و ال جی

ال جی و سامسونگ دو برند قدرتمند در زمینه تولید لوازم خانگی هستند و رقیبی اصلی یکدیگر در این حوزه به شمار می آیند. این دو شرکت کره ای در ساخت یخچال فریزر، تلویزیون، ماشین لباسشویی و جاروبرقی رقیب یکدیگر هستند. در این مطلب به مقایسه لوازم خانگی ال جی و سامسونگ پرداخته ایم.


فهرست مطالب


آیا لوازم خانگی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

موقع خرید لوازم خانگی (به‌ویژه لوازم خانگی برقی)، محصولات ال جی و سامسونگ درصد بالایی از خریداران را به سمت خود جذب می‌کنند. این دو شرکت کره‌ایی، قدرتمندترین رقیب یکدیگر هستند.از یخچال فریزر و جاروبرقی گرفته تا ماشین لباسشویی و تلویزیون، این دو برند با کیفیت‌ترین و قدرتمندترین محصولات خانگی را تولید می‌کنند و معتبرترین مارک‌های لوازم خانگی هستند. اما لوازم خانگی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

مجهز کردن محصولات خود به تکنولوژی‌های پیشرفته و استفاده از قابلیت‌های فرعی (که کاربرد زیادی دارند)، ویژگی مشترک لوازم خانگی ال جی و سامسونگ است. سامسونگ ۲۰ سال زودتر از ال جی تاسیس شده و قدمت بیشتری دارد.در این مطلب به مقایسه لوازم خانگی سامسونگ و ال جی پرداخته و پرفروش‌ترین محصولات آنها را معرفی خواهیم کرد. به ترتیب «ماشین لباسشویی»، «یخچال فریزر»، «جاروبرقی» و «تلویزیون» این دو برند بررسی و مقایسه خواهند شد.

1. ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

در لیست پرفروش‌ترین ماشین لباسشویی‌های هر سال، نام دو برند به دفعات تکرار می‌شود و محصولات زیادی از آنها در لیست دیده می‌شود. لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ با آپشن‌های کاربردی زیادی تولید می‌شوند و فروش بالایی دارند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

لوازم خانگی ال جی و سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در مقایسه لوازم خانگی ال جی و سامسونگ است و با توجه به اینکه هر دو برند قدرت زیادی در این زمینه دارند، انتخاب بین آنها بسیار سخت است.در ادامه آپشن‌هایی که ماشین لباسشویی‌های این دو شرکت دارند و سیستم‌هایی که در آنها استفاده شده است را خواهیم گفت. اما قبل از آن بهتر است با نکاتی که باید در انتخاب ماشین لباسشویی مورد توجه قرار گیرند آشنا شوید.

فاکتور های مهم در  انتخاب ماشین لباسشویی:

 • گنجایش
 • مصرف انرژی
 • برنامه‌های شستشو
 • شرایط اتوماتیک بودن دستگاه
 • لباسشویی درب از جلو یا درب از بالا؟

در انتخاب ماشین لباسشویی، قبل از هر چیز باید بسته به تعداد افراد خانواده، ظرفیت آن را انتخاب کرد. ماشین لباسشویی‌ها در ظرفیت‌های مختلف عرضه می‌شوند و بهتر است متناسب به نیاز انتخاب کرد.

 • برای یک نفر: لباسشویی ۵ کیلویی
 • برای دو نفر: لباسشویی ۶ کیلویی
 • برای سه نفر: لباسشویی ۷ کیلویی
 • برای چهار نفر: لباسشویی ۸ کیلویی
 • برای پنج نفر: لباسشویی ۹ کیلویی
از دست ندهید
آیا ظرفشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟ + مقایسه ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ

برای خانواده‌هایی که جمعیت بیشتری دارند، ماشین لباسشویی‌های بالای ۹ کیلوگرم (۱۰، ۱۲ و ۱۴) مناسب هستند. بعد از انتخاب ظرفیت مناسب لباسشویی، سراغ برچسب مصرف انرژی آن بروید و لباسشویی‌های پرمصرف را کنار بگذارید.امروزه برنامه‌های شستشوی متنوعی در ماشین لباسشویی‌ها وجود دارد.

لوازم خانگی ال جی و سامسونگ

در ادامه مهم‌ترین برنامه‌های شستشوی لباسشویی‌های امروزی و کاربرد هر یک از آنها را خواهیم گفت. (هر دو برند از این برنامه‌ها بهره می‌برند).

برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی:

 • برنامه silent wash: شستشوی بدون صدا
 • برنامه time delay: تاخیر در شروع شستشو
 • برنامه intensive: برای لباس‌های کثیف با تمرکز بالا
 • برنامه cupboard dry: خشک کردن لباس‌های کتان و نخی
 • برنامه soak: زمان اضافه برای شستن لباس‌های بسیار کثیف
 • برنامه duvet: برای لباس‌های مخملی
 • برنامه easy car: برای ضد چروک
 • برنامه black car: برای لباس‌های مشکی
 • برنامه blanket: برای پتو و لباس‌های ضخیم
 • برنامه favorite: برای شخصی‌سازی شده (برنامه‌ریزی دلخواه)
 • برنامه delicate: برای لباس‌های حریر و ظریف
 • برنامه wool: برای لباس‌های پشمی
 • ‌برنامه 30 quick: برای سریع در ۳۰ دقیقه
 • برنامه rinse+: آبکشی اضافه

انتخاب بین لباسشویی نیمه‌اتوماتیک و تمام‌اتوماتیک، دیگر انتخابی است که باید انجام داد. قطعا قیمت ماشین لباسشویی تمام‌اتوماتیک بیشتر است؛ ولی امکانات و قابلیت‌های بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد و با کمترین نیاز به دست، کار خود را انجام می‌دهد.

تفاوت بین ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا:

استفاده از ماشین لباسشویی درب از بالا به دلیل محل قرارگیری درب آن و عدم نیاز به خم شدن، راحت‌تر است. دیگر مزیت این لباسشویی‌ها سرعت شستشوی آن است. اما قدرت تمیزکنندگی لباسشویی درب از جلو بیشتر است.

میزان مصرف آب در ماشین لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و هر چه آب کمتری مصرف کند، به‌صرفه‌تر است. ماشین لباسشویی درب از جلو به آب کمتری برای شستشو نیاز دارد.سرعت چرخش ماشین لباسشویی درب از جلو بیشتر است و با قدرت بیشتری لکه‌زدایی می‌کند. با توجه به نکاتی که گفته شد، ماشین لباسشویی درب از جلو ارزش خرید بیشتری دارد؛ به همین دلیل از قیمت بیشتری نیز برخوردار است.

مقایسه ویژگی های ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ

 • فناوری اینورتر ( Inverter)

در حالت عادی موتور ماشین لباسشویی بدون توجه به لباس های داخل آن با سرعت یکسانی عمل می‌کن؛ اما وقتی از این تکنولوژی استفاده شود، متناسب با حجم و وزن لباس سرعت خود را تنظیم می‌کند.

فناوری اینورتر نقش زیادی در کاهش مصرف انرژی لباسشویی‌ها دارد. ال جی از اینورتر هوشمند (Smart Inverter Motor) و سامسونگ از اینورتر دیجیتال (Digital Inverter Motor) در لباسشویی‌های خود استفاده می‌کنند.

 • موتور دایرکت درایو (Direct Drive Motor)

کاربرد این نوع موتور کاهش صدا، لرزش و کاهش احتمال خرابی تسمه است. در این نوع موتورها، موتور به‌طور مستقیم و بدون دخالت جعبه دنده، کمربند تسمه به دیگ شستشو متصل است.

از دست ندهید
راهنمای خرید ترازو + بررسی و معرفی انواع ترازو وزن‌کشی قدیمی و دیجیتال

به عبارت دیگر موتور به‌طور مستقیم بار را بارگیری می‌کند. این تکنولوژی کمک زیادی در کاهش مصرف انرژی لباسشویی نیز می‌کند و در افزایش طول عمر و کیفیت کار لباسشویی بسیار موثر است.هر دو برند ال جی و سامسونگ از این تکنولوژی بهره می‌برند. ولی ال جی نمره بهتری در این فاکتور کسب می‌کند.

 • جنس بدنه

جنس بدنه لباسشویی‌های هر دو برند معمولا «فولاد ضد زنگ» است.

 • سرعت چرخش (RPM)

حداکثر سرعت چرخش در ماشین لباسشویی ال جی: ۱۴۰۰ دور در دقیقه

حداکثر سرعت چرخش در ماشین لباسشویی سامسونگ: ۱۶۰۰ دور در دقیقه

 • پنل لمسی

ماشین لباسشویی ال جی: دارد

ماشین لباسشویی سامسونگ: ندارد

 • سیستم عیب‌یابی هوشمند (Smart Diagnosis)

با این قابلیت می‌توان مشکلات ماشین لباسشویی را از طریق گوشی شناسایی و رفع کرد. ال جی تقریبا در همه لوازم خانگی خود از جمله ماشین لباسشویی از این سیستم استفاده می‌کند.

 • قیمت

قیمت ماشین لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ تقریبا در یک سطح است و در مدل‌های مختلف با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که دارند، قیمت آنها تغییر خواهد کرد.

2. مقایسه کیفیت تلویزیون سامسونگ و ال جی

بعد از پاک کردن سطح خانه استراحت کردن با تماشای یک فیلم خوب، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. سامسونگ و ال جی با ساخت با کیفیت‌ترین مدل‌های تلویزیون در سایزهای مختلف، بهترین گزینه‌ها را برای خرید تلویزیون در اختیارتان قرار می‌دهند.

لوازم خانگی ال جی و سامسونگ

سامسونگ تکنولوژی‌های مختلفی در تلویزیون‌های خود استفاده می‌کند و با تولید اولین تلویزیون QLED قدرت خود را در زمینه ساخت تلویزیون‌های با کیفیت ثابت کرد. این برند از پنل‌های متنوعی (LED – OLED – QLED) در تلویزیون‌های خود استفاده می‌کند.هر امکاناتی که در یک تلویزیون قابل استفاده باشد را سامسونگ در تلویزیون‌های خود استفاده می‌کند. فیلم‌های Full HD و حتی 8K را می‌توانید از طریق نمایشگر تلویزیون‌های پرچمدار سامسونگ تماشا کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید.

ویژگی های تلویزیون هوشمند سامسونگ

سامسونگ از اولین شرکت‌هایی بود که قابلیت‌های هوشمند را به تلویزون‌های خود اضافه کرد و بعد از مورد استقبال قرار گرفتن این ایده، برندهای دیگر نیز به سمت ساخت تلویزیون‌های هوشمند روی آوردند.تلویزیون هوشمند سامسونگ مانند یک گوشی هوشمند عمل می‌کند و ویژگی‌های مشترک زیادی با آن دارد. می‌توانید تلویزیون خود را به وای فای متصل کنید و از طریق مرورگر اختصاصی آن به صفحات وب، دسترسی داشته باشید.

لوازم خانگی ال جی و سامسونگ

اگر فرصت تماشای برنامه‌‌ها را نداشته باشید، می‌توانید به راحتی آن را ضبط و ذخیره کنید و در یک فرصت مناسب آن را به‌طور کامل تماشا کنید. قابلیت استریم کردن برای گیمرها بسیار مفید و کاربردی است.با اتصال بی‌سیم گوشی خود به تلویزیون هوشمند سامسونگ، محتوای گوشی خود را در یک نمایشگر بزرگ تماشا کنید. سیستم عامل تلویزیون هوشمند سامسونگ تایزن (Tizen) است.

ویژگی های تلویزیون هوشمند ال جی

ال جی نیز جز اولین برندهایی بود که تلویزیون‌های هوشمند با کیفیت و درجه یک که مجهز به قابلیت‌های کاربردی متعددی بود را تولید کرد. ال جی در تلویزیون هوشمند خود از سیستم عامل webOS استفاده می‌کند.اتصال به اینترنت، اصلی‌ترین تفاوت بین تلویزیون‌های هوشمند و معمولی است؛ از طریق تلویزیون هوشمند ال جی می‌توان به شبکه‌های اینترنتی ‌IPTV متصل شد و از محتوای آنها استفاده کرد.

دیگر قابلیت‌‌ جذاب تلویزیون هوشمند ال جی این است که می‌توان اشتراک پلتفرم‌های پخش فیلم و سریال را خریداری و در صفحه نمایشی بزرگ، فیلم مورد علاقه خود را تماشا کرد.تلویزیون هوشمند ال جی یکی از بهترین‌ گزینه‌ها گیمرها است. اجرای بازی‌های آنلاین و آفلاین مختلف با نمایشگر بزرگ و با کیفیت تلویزیون هوشمند ال جی بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

از دست ندهید
بررسی نکات مهم قبل از خرید ماشین ظرفشویی + معرفی امکانات ماشین های ظرفشویی سامسونگ

3. مقایسه یخچال فریزر سامسونگ و ال جی

یخچال دومین محصولی است که سامسونگ و ال جی در آن رقابت می‌کنند و سهم زیادی از بازار آن را بین خود تقسیم کرده‌‌اند. یخچال به اندازه لباسشویی در فاکتورهای مقایسه لوازم خانگی سامسونگ و ال جی موثر است.سامسونگ و ال جی در ساخت انواع مختلف یخچال و فریزر، درجه یک هستند و بهترین مدل‌های یخچال را تولید می‌کنند.

به‌طور کلی ۴ نوع یخچال وجود دارد که در ادامه به همه آنها می‌پردازیم.

انواع یخچال فریزر

 • یخچال فریزر ساید بای ساید
 • یخچال فریزر دوقلو
 • یخچال فریزر درب فرانسوی
 • یخچال فریزر با فریزر بالا یا پایین

کیفیت و قدرت یخچال‌های سامسونگ و ال جی نزدیک به هم است و در انواع مختلف یخچال، مدل‌های با کیفیت و پرفروش تولید می‌کنند. اما هر کدام از آنها در فاکتورهای مختلف، عملکرد بهتری ارائه می‌دهند.ال جی در ویژگی‌های نوآورانه قدرتمندتر است و مجهز قابلیت‌های کاربردی زیادی است و سامسونگ در طراحی و دیزاین دست بالاتر را دارد و یخچال‌های آن جلوه زیبایی به آشپزخانه می‌دهند‌. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید یخچال ساید بای ساید ال جی را بخوانید.

 • فناوری اینورتر ال‌جی بسته به شرایط، سرعت کمپرسور را تنظیم می‌کند؛ بنابراین نویز صدا را بهینه می‌کند.
 • یخچال‌های ال‌جی مواد غذایی را برای مدت طولانی‌تری تازه نگه می‌دارند؛ زیرا فناوری اینورتر برای ثابت نگه‌داشتن دما بسیار عالی عمل می‌کند.
 • سیستم خنک‌کننده دوقلو در یخچال سامسونگ به آن برتری می دهد. یخچال و فریزر را به طور مستقل با اواپراتورهای مختلف کنترل می‌کند.

از آنجایی که ال جی از نوآوری پیشرفته‌تری در یخچال فریزرهای خود استفاده می‌کند، آپشن‌ها و ویژگی‌های زیادی برای ارائه دارد:

 • عیب‌یابی هوشمند (Smart Diagnosis)
 • طراحی درب Insta View به شما کمک می‌کند تا محتویات داخل یخچال را بدون باز کردن درب آن ببينيد
 • مدیریت یخچال از راه دور با فناوری Smart Thin

اتصال به وای فای در یخچال های سامسونگ و ال جی

برخی از یخچال‌های هر دو برند قابلیت اتصال به وای فای (Wi-Fi) را دارند و این امکان را فراهم می‌کنند که از طریق گوشی آنها را کنترل کنید. با نصب اپلیکیشن  Smart thinQ این امکان فراهم خواهد شد.ال جی و سامسونگ تا حدی پیشرفت کرده‌اند که در بعضی از یخچال‌های خود قابلیت اعمال دستورات صوتی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

لوازم خانگی ال جی و سامسونگ

درب یخچال‌های جدید ال جی با فرمان صوتی باز خواهد شد.دیگر قابلیت ویژه یخچال‌های سری جدید ال جی این است که آب را از طریق پرتو فرابنفش (UV) ضدعفونی می‌کند؛ تا سالم‌ترین آب ممکن را برای شما سرد یا یخ کند.

از دست ندهید
راهنمای خرید تشک بازی و پارک بازی

مقایسه کمپرسور خطی ال جی و اینورتر دیجیتال سامسونگ:

کمپرسور یخچال ال جی: کمپرسور خطی نسبت به کمپرسور رفت و برگشتی (یا پیستونی) کارآمدتر است و عمر مفیدتری دارد. همان‌طور که گفته شد، سرعت کمپرسور را بسته به شرایط تنظیم می‌کند.در مقابل، یخچال سامسونگ از اینورتر دیجیتال بهره می‌برد، که دما را کنترل می‌کند. سرعت چرخش خود را نیز برای کاهش نویز تنظیم خواهد کرد. عیب این فناوری «تولید گاز گلخانه‌ایی بیشتر» است.

مقایسه قفسه یخچال های سامسونگ و ال جی:

بعد از مدتی استفاده از یخچال و نگهداری مواد غذایی مختلف در آن، باید قفسه‌های یخچال را به‌طور کامل تمیز کرد. به همین دلیل قابلیت جداسازی قفسه‌ها و کشوهای یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • یخچال سامسونگ:

ظرفیت ذخیره‌سازی قفسه‌ها و کشوهای مدل‌های مختلف، متفاوت است و در هر مدل طراحی و چینش قفسه‌ها تفاوت دارد. یخچال‌های پیشرفته قابلیت‌های کاربردی زیادی برای نگهداری میوه‌ها و سبزیجات دارند.با قفسه‌های درب یخچال شروع می‌کنیم؛ قفسه‌های درب همه یخچال‌های سامسونگ قابلیت جداسازی دارند و می‌توان به راحتی آنها را جدا و تمیز کرد. با توجه به وزن سبک و جنس محکمی که دارند، طول عمر آنها زیاد است.

برای برداشتن قفسه درب یخچال، فقط کافیست آن را با دو دست به سمت بالا فشار دهید. شستشوی آنها بسیار راحت است و لکه‌ها به سرعت و با کمترین فشار پاک خواهند شد.برای نگهداری میوه‌ها و سبزیجات کشوهای مخصوصی طراحی شده، که می‌توان میزان رطوبت آنها را تنظیم و مدت زمان بیشتری میوه‌ها و سبزیجات مختلف را به‌صورت سالم نگهداری کرد.

جدا کردن این کشوها بسیار راحت است و به آسانی می‌توان داخل و بیرون آن را تمیز کرد. قفسه‌های اصلی برخی از مدل‌های سامسونگ قابلیت تا شدن دارند، تا اقلامی که مرتفع هستند را به راحتی درون یخچال قرار داد.

 • یخچال ال جی:

محفظه‌های یخچال ال جی جای مناسبی برای نگهداری مواد غذایی هستند. فناوری LG CustomChill به شما این امکان را می‌دهد که دمای محفظه را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید (کاملا مستقل از سایر قسمت‌های یخچال).کشوی CustomChill را می‌توان برای نگهداری گوشت و ماهی تازه، میان‌وعده‌ها، نوشیدنی‌های مختلف و هر مواد غذایی دیگری تنظیم و زمان بیشتری از آن نگهداری کرد (و سالم بودن آن را تضمین کرد).جدا کردن همه قفسه‌ها و کشوهای یخچال‌‌های ال جی به‌راحتی امکان‌پذیر و شستشوی آنها بسیار آسان است.

4. قدرت جاروبرقی ال جی بیشتر است یا سامسونگ؟

لباس‌های کثیف را شستیم و مواد غذایی را در یخچال قرار دادیم؛ حالا نوبت پاک کردن خانه است. در ادامه مسیر مقایسه لوازم خانگی ال جی و سامسونگ به بررسی جاروبرقی‌های آنها می‌پردازیم.سامسونگ با پیوند دادن نوآوری به جاروبرقی، کیفیت کارکرد و قدرت مکش آنها را افزایش می‌دهد و با افزودن هوش مصنوعی به برخی از مدل‌ها، با کیفیت‌ترین جاروبرقی‌های رباتیک را می‌سازد.

ال جی به ساخت جاروبرقی‌های بسیار قدرتمند که توان مکش بالایی دارند و از استحکام بالایی برخوردارند شهرت دارد. ال جی زمینه ساخت جاروبرقی رباتیک فعالیت زیادی ندارد و بیشتر بر روی ساخت جاروبرقی‌های کیسه‌ایی تمرکز دارد.در ادامه نکاتی را که باید در خرید جاروبرقی درنظر گرفت و فاکتورهای مهم یک جاروبرقی قدرتمند را خواهیم گفت. اما قبل از آن بهتر است با انواع مختلف جاروبرقی آشنا شوید.

از دست ندهید
راهنمای خرید ساندبار + نکاتی که در هنگام خرید ساندبار باید در نظر داشته باشید

انواع جاروبرقی

 • جاروبرقی سطلی
 • جاروبرقی شارژی
 • جاروبرقی رباتیک
 • جاروبرقی کیسه‌ایی
 • جاروبرقی مخزن‌دار

مقایسه جاروبرقی های سطلی ال جی و سامسونگ:

هر دو برند در زمینه تولید جاروبرقی سطلی فعالیت دارند (اما تمرکز زیادی در این حوزه ندارند و بیشتر بر روی ارتقای سطح انواع دیگر جاروبرقی تمرکز کرده‌اند).

به ترکیب رنگی بسیار چشم‌نوازی در بدنه آن دیده می‌شود. بدنه آن از جنس استیل ضد زنگ و بسیار مقاوم است.

مقایسه جاروبرقی های شارژی سامسونگ و ال جی:

امروزه جاروبرقی‌های شار‌ژی (که به جاروبرقی‌های دستی و عصایی نیز شهرت دارند) به دلیل ابعاد و وزن کمی که دارند به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌اند و برندهای تولید کننده جاروبرقی نیز در پی افزایش کیفیت این مدل هستند.

لوازم خانگی ال جی و سامسونگ

هر دو برند ال جی و سامسونگ در ساخت جاروبرقی‌های شارژی موفق هستند و با افزودن قابلیت‌های کاربردی متعدد و افزایش قدرت مکش‌ آنها، سعی در سبقت گرفتن از یکدیگر دارند.

مقایسه جاروبرقی‌‌ های رباتیک ال جی و سامسونگ:

همان‌طور که گفته شد، سامسونگ در این زمینه دست بالاتر را دارد و جاروبرقی‌های هوشمند (رباتیک) آن کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند. اما قدرت اصلی هر دو برند در ساخت جاروبرقی‌های سیمی و غیر هوشمند است.

نکاتی که باید در خرید جاروبرقی به آنها توجه شود:

 • قدرت مکش
 • قدرت موتور 
 • ظرفیت مخزن
 • طول سیم برق
 • وزن
 • ابعاد

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه لوازم خانگی ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از ویژگی ها و قابلیت های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

بهترین تلویزیون های هوشمند سامسونگ و ال جی کدامند؟

تلویزیون هوشمند سامسونگ مدل AU8000 – تلویزیون هوشمند سامسونگ مدل Q70A – تلویزیون هوشمند ال جی مدل NANO86 – تلویزیون هوشمند ال جی مدل NANO80

پرفروش ترین محصولات خانگی ال جی و سامسونگ چیست؟

لیست پرفروش‌ترین محصولات خانگی ال جی و سامسونگ: یخچال فریزر – ماشین لباسشویی – تلویزیون – جاروبرقی –

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا