راهنما خرید لوازم خانگی

مقایسه تلویزیون های ال جی با سامسونگ

آیا به دنبال گرفتن تلویزیون جدید هستید اما نمی‌دانید چه مدلی بگیرید؟ شما حق دارید چرا که هر ساله مدل‌های جدیدی از تلویزیون‌های هوشمند به بازار عرضه می‌شود که دارای پنل‌های بزرگتر ، کیفیت تصویر بهتر و پردازنده‌های اصلی قوی‌تری هستند. بیشتر تلویزیون‌ها در نگاه اول تقریبا یکسان هستند و تنها بعضی از آن‌ها بزرگتر یا باریک‌تر از بقیه هستند. و درک تفاوت‌های اصلی آن‌ها بعض اوقات دشوار است. ما در این مطلب از سلام‌ بابا تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ را که از بزرگترین فروشندگان تلویزیون در جهان هستند مقایسه می‌کنیم. این دو برند برای هرکسی که قصد خرید تلویزیون را دارد یکی از گزینه‌ها هستند. بنابراین این مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ به شما در تصمیم گیری آگاهانه درباره اینکه کدام تلویزیون برای شما مناسب است کمک می‌کند.


فهرست مطالب


رقابت بین این دو برند

رقابت بین ال‌ جی و سامسونگ از دیرباز معروف بوده است. این دو کمپانی کره‌ای برای بیش از 50 سال است که با هم رقابت جدی دارند و بارها ماجراهایی در مورد کشمکش‌‌های میان آن‌‌ها بر سر ادعای دزدیده شدن مدارک سری، جاسوسی یا مواردی نظیر این‌‌ها به گوش رسیده است. lg و samsung دو تولید کننده بزرگ هستند که تلویزیون‌های هوشمند را هم در قیمت‌های پایین و هم با قیمت‌های بالا تولید می‌کنند، هرچند که فناوری پنل آن‌ها بخصوص در مدل‌های بالارده متفاوت است.

بررسی تفاوت ها و شباهت های تلویزیون ال جی و سامسونگ

شاید تلویزیونی که برای شما مناسب باشه برای فردی که به بازی‌های گرافیکی علاقه‌ی خیلی بیشتری داره و به کیفیت تصویر و سرعت خیلی بیشتری نیاز داره مناسب نباشد، پس اول باید مشخص بکنید چه انتظاراتی از تلویزیون دارید.بسیار خب بریم سراغ معرفی این دوتا بلند ببینیم هر کدوم چه تفاوت‌ها و چه شباهت‌هایی با هم دارند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید.

طراحی تلویزیون های سامسونگ و الجی

اولین موضوعی که می‌خوایم بررسی بکنیم بحث طراحی مربوط به این دو تا تلویزیون هست. در این دوتا تلویزیون هم مدل عادی داریم که به اینترنت وصل نمی‌شوند و کیفیت تصویر مثلا پایین‌تری دارند مثل HD یاFull HD و هم مدلهای متوسط داریم که به اینترنت وصل می‌شوند و کیفیت تصویرشون بهبود پیدا می‌کنه و کیفیت تصویر 4k دارند و هم مدلهای پرچم‌دار داریم .مدلهای پرچمدار توی تلویزیون ال جی اسمشون OLED هست و توی تلویزیون‌های سامسونگ اسمشون میشه QLED .

این دو تا مدلی که عرض کردم خدمتتون که پرچم دارد هستند هر چیزی که شما توی تلویزیون در نظر داشته باشید برای این تلویزیون ها سنگ تموم گذاشتند مثل کیفیت تصویر، کیفیت صدا ،پردازشگر و قابلیت‌هایی که در تلویزیون وجود دارد در مدلهای پرچمدار به آخرین level ارتقا پیدا می‌کند برای همین بهشون مدلهای پرچمدار میگن که معمولا هم از لحاظ طراحی و قیمت هر چیزی که شما از تلویزیون در نظر داشته باشید به سقف چسبیده اینم از اوناست.

از دست ندهید
راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی + معرفی ویژگی ها و مشخصات لباسشویی ال جی 

طراحی تلویزیون های الجی و سامسونگ در مدلهای متوسط متوسط تقریبا مثل همدیگه هست ولی تو OLED و QLED تفاوت های بیشتری را ما مشاهده می‌کنیم . مثلا در تلویزیون OLED الجی از بغل اگر تلویزیون نگاه کنید تلویزیون تقریبا به دو قسمت می‌تونیم تقسیم بکنیم قسمت بالایش ضخامتش تقریبا سه میلیمتر میشه و قسمت پایینش که برد و پاور و قطعات داخلی تلویزیون در آن قرار گرفته است، ضخامت خیلی بیشتری داره و نزدیک تقریبا سه تا چهار سانتی‌متر می شود و بخش دیگر تا میرسه به قسمت پایه‌هاش که پایه‌ها معمولا در قسمت پشتی عقب نشینی خیلی بیشتری دارد و شاید نزدیک مثلا پانزده سانتی‌متری عقب‌نشینی بکند برای اینکه بتونه وزن تلویزیون را کنترل کند. البته برای کسل اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی 2022 را بخوانید.

مثل تلویزیون‌های c9 ال‌جی مدل b9 و مدل cx که مدل 2020هست کلا به این صورت است که ضخامت خیلی کمی دارد و بعدش یکمی بیشتر می شود و تو قسمت پایه‌هاش یکمی ضخامت کل تلویزیون بیشتر می شود .توی تلویزیون‌های QLED ما ضخامت سه میلیمتر و اینا نداریم توی مدلهایی که الان توی بازار هست نداریم معمولا تلویزیون تقریبا یه دست و ضخامتش از یک سانتی‌متر شروع میشه تا سه چهار سانتی‌متر که بستگی به مدل تلویزیون این ضخامت عوض می شود.

صفحه ‌تخت و صفحه منحنی در تلویزوین های الجی و سامسونگ

در تلوزویون های الجی تلویزیون منحنی نداریم.قبلا داشتیم تو زمان قدیم شرکت الجی تلویزیون منحنی هم می‌زد ولی تو مدلهای جدید هیچ کدومشون تلویزیون منحنی نیست.برای تلویزیون های برند الجی اگر مدلی را برای شما پیشنهاد کردند که این تلویزیون ال‌جی منحنی است بدونید که قطعا تقلبی است چون در سال 2020 و 2021 فعلا تلویزیون منحنی الجی دیگر وارد بازار نشده ولی در تلویزیون‌های سامسونگ ما مدل منحنی داریم مثل تلوزویون های RU7300 که محصول 2019 بود و تلویزیون TU8300 که محصول 2020 این کمپانی است.

تلویزیون سامسونگ و ال جی

تلویزیون‌های سطح منحنی هستند و برای افرادی که به گیم و بازی‌های گرافیکی علاقه‌ی خیلی بیشتری دارند این مدل ها لذت خیلی بیشتری دارد چون صفحه منحنی هست و فرد را تقریبا فرا می‌گیرد از بغل و اینا و لذت خیلی بیشتری داره حین انجام بازی. پس اگر برای بازی می‌خواهید حتما تلویزیون های منحنی سامسونگ را انتخاب کنید. پس اینم از طراحی مربوط به صفحه تخت و منحنی.

از دست ندهید
راهنمای خرید تشک بازی و پارک بازی

کیفیت تصویر در تلویزیون های الجی و سامسونگ

در تلویزیون کیفیت تصویر خیلی مهم است .تلویزیون های ال‌جی جنس پنلشون IPS هست و تلویزیونی های سامسونگ جنس پنلشون VA هست. تلویزیون های‌ IPS زاویه دید بیشتری داریم و اگر از بغل تلویزیون نگاه بکنیم رنگ‌ها بهم نمیریزه ولی کمی کنتراست و وضوح رنگ‌ها کمتر میشه و رنگ‌های خیلی طبیعی‌تری را نشان میدهد که اگر شما جزو افرادی هستید که در زمینه عکاسی فعالیت دارید و نیاز هست که رنگ‌ها را به صورت طبیعی خود نشان بدهید حتما تلویزیون‌های ال جی را بردارید چون رنگ‌های خیلی طبیعی‌تری را نشان میدهند.

تلویزیون سامسونگ و ال جی

تلویزیون‌های سامسونگ که جنش پنلشون VA هست زوایه دید یه خورده کمتری داریم ولی وضوح رنگ‌ها و اشباع رنگ‌ها بیشتر است و به همین دلیل هم هست که بیشتر تلویزیونهایی که برای بازی‌های گرافیکی و گیمینگ انتخاب می شوند تلویزیون های سامسونگ هستند. مخصوصا مدلهایی که منحنی هستند خیلی لذت بیشتری دارند. پس اگر جزو افرادی هستند که به بازی گرافیکی علاقه‌مند هستید به نظر من تلویزیون های سامسونگ خیلی بهتر جوابگو هستند.

در هر دو تا برند هم کیفیت تصویر بستگی به مدلی که انتخاب می‌کنید فرق می‌کند.در هر دوتا برند ما تلویزیون HD داریم ، تلویزیون Full HD داریم ، تلویزیون 4K داریم و تلویزیون AFK داریم که جدیدا قرار است وارد بازار شوند و بستگی به مدل تلویزیون می توانید انتخاب کنید که کیفیت تصویر مربوط به تلویزیون به چه صورتی باشد

تلویزیون های بی نظیر OLED ال جی

بهترین تلویزیون‌های ال جی، تلویزیون‌های OLED هستند که نقش تاثیرگذاری در بازار دارند. برندهای دیگر هم برای تولید تلویزیون‌های OLED، از پنل اولد ال جی استفاده می‌کنند. با اینکه شرکت سامسونگ در سال 2018-2017، تمام تمرکز خود را برای رقابت با بهترین‌ها در این زمینه بخصوص رقیب اصلی ان که چند سال است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون هوشمند را بخوانید.

این امتیاز را از چنگ سامسونگ در آورده، گذاشته است و تکنولوژی جدید و بسیار تحسین برانگیزی بنام QLED را به دنیای تکنولوژی معرفی کرد و آن‌ها را بخصوص در مدل‌های بالارده، با کیفیتی استثنایی عرضه کرد، اما نتوانست آنطور که باید و شاید تعادلی میان قیمت و کیفیت کالا در مقایسه با رقبا یعنی OLED های ال جی ایجاد کند.

تلویزیون های QLED سامسونگ با دقت رنگ بالا

تاخیر ورودی خوب حتی در محتوای HDR، تلویزیون‌های سامسونگ را با توجه به کمترین زمان ورودی به تلویزیون‌های عالی برای بازی و گیم تبدیل کرده است.

کیفیت صدا در تلویزیون های سامسونگ و الجی

موضوع دیگری که می‌خواهیم بررسی کنیم بحث کیفیت صداست. در هر دو تا تلویزیون بستگی به مدل تلویزیون کیفیت صدا فرق می‌کند ولی توی مدلای QLED و OLEDصدا و کیفیت مربوط به صدا و توان خروجی مربوط به صدا ارتقا پیدا کرده و معمولا یه سری قابلیت مثل Dolby Atmos بهشون اضافه شده که یه صدای فراگیری را در فضا پخش می کند که حس حضور در آن فضا را به کاربر می دهد. ولی در کل از لحاظ صدا اگر این دو تا برند را مقایسه کنیم تفاوت زیادی با هم ندارند.

از دست ندهید
تفاوت گاز رومیزی و اجاق گاز فردار چیست؟آیا اجاق گاز رومیزی بهتر است یا اجاق گاز فردار؟

قابلیت اسمارت

موضوع دیگه‌ای که خیلی مهم است و می‌خواهیم بررسی بکنیم بحث اسمارت یا قابلیت‌های هوشمند مربوط به این دوتا تلویزیون هست. تلویزیون های ال جی سیستم عاملشون webOS و سیستم عامل تلویزیون سامسونگ تایزن نام دارد . هیچ کدوم از این دوتا برند حافظه داخلی ندارند و شاید در بعضی از مدلها شاید برخی از مدلها 8 گیگ حافظه داشته باشند.در تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ نصب کردن برنامه ها یکمی دردسر دارد که در پست جدید به زودی برای شما کاربران عزیز فروشگاه بونتک آموزش خواهیم داد که چطور برنامه روی این دوتا تلویزوین نصب کنید. در تلویزیون های سامسونگ که سیستم عامل تایزن هست یه خورده نصب کردن برنامه راحت‌تره ولی در الجی یکمی دردسر دارد که اینارو بهتون آموزش میدیم.

توی هر دو تا برند هم تلویزیونهایی هستن که ساده هستند به اینترنت وصل نمیشن، تلویزیونهایی هم هستن که به اینترنت وصل می‌شوند هم با سیم هم بدون سیم و بصورت بیسیم هم می‌تونید گوشی موبایل ، تبلت و یا لپ‌تابتون را به تلویزیون انتقال بدید که تو صفحه نمایش بزرگتری تصاویر یا محتوایی که می‌خواید ببینید.

کنترل جادویی

موضوع دیگه‌ای که هست بحث کنترل جادویی مربوط به این دو تا تلوزیون است. در تلویزیون‌های الجی ما کنترل جادویی داریم، کنترل جادویی کنترلی هست که کنترل ماوسی هم اصطلاحا ازش نام می برند و اگر تو مچ دستتون قرار بدید و مچ دستتون را حرکت بدید یه اشاره‌گر کوچک توی صفحه ‌نمایشی تلویزیون نشون داده می شود که خیلی راحت می‌تونید کارهای مربوط به تلویزیون را انجام بدید و مدیریت راحت‌تری را روی تلویزیون انجام بدید.

این کنترل جادویی در تلویزیون ال جی موجوده و در تلویزیون سامسونگ کنترل هوشمند داریم.

گیرنده دیجیتال و رسیور داخلی

گیرنده‌ی مربوط به دیجیتال و رسیور که توی تلویزیون ها هست که تقریبا 98 درصد تلویزیون‌های ال جی هم گیرنده‌ی دیجیتال داریم هم رسیور داخلی را داریم که می‌توانیم شبکه‌های جهانی را باهاش بگیرید ولی در تلویزیون های سامسونگ مدلهایی که منتاژ مصر هستند بیشترشون فقط گیرنده‌ی دیجیتال دارند و رسیور داخلی ندارد. ولی مدلهایی که مونتاژ مجارستان ، اسلواکی و اروپا هستند گیرنده‌ی رسیور هم دارند و می توانید شبکه‌های جهانی را باهاش نگاه کنید.

از دست ندهید
راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی بوش + معرفی برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی بوش

سرعت رفرش در تلویزیون ها

موضوعی که توی تلویزیون خیلی مهمه سرعت رفرش مربوط به تلویزیون یا سرعت هرتز تلویزیون است. این موضوع توی تلویزیون خیلی خیلی مهمه و اگر خیلی ساده براتون توضیح بدم بحث اینه که فیلمی که الان توی تلویزیون دارید مشاهده می کنید به صورت صاف و روان نشان داده میشه یا پرش داره و تکه تکه پخش میشه و چشم شما را خسته می‌کند. معمولا تلویزیونی که ساده هستند ، ساده منظورم اینه که سرعت رفرش پایینی دارند سرعت رفرششون بین پنجاه هرتز یا شصت هرتز است و این تلویزیون برای بازی‌های گرافیکی به درد نمی‌خوره چون پرش تصویر داره و چشم کاربر را خسته میکنند.

افرادی که به بازی‌های گرافیکی و گیم علاقه‌مند هستند باید تلویزیون‌هایی را بردارند که سرعت رفرش خیلی بالاتری دارند یعنی در هر ثانیه پردازش خیلی سریعتر انجام میده و عکسهارو خیلی با سرعت بیشتری لود می‌کنه و به جای اینکه تصویر تکه تکه پخش بشه و چشم شما را خسته کنه به صورت خیلی صاف و روان این را بهتون نشان میده و چشم کاربر خسته نمی‌شود. برای اینکه این تلویزیون را انتخاب بکنید باید حتما سرعت رفرش تلویزیون بین 100 تا 120 هرتز باشد حالا اگر بیشتر هم باشد که چه بهتر.

توی هر دوتا برند تلویزیونی داریم که سرعت رفرششون بالاست مثلا تلویزیون NANO86 الجی سرعت رفرش 100 تا 120 هرتز هست که برای بازی خیلی خوب هست.در سامسونگ تلویزیون هایی هستند مثل TU8000 و TU8500 که اینا هم سرعت رفششون بالاست و برای بازی خیلی می‌توانید ازش استفاده کنید.حالا این دوتا مدیری که گفتیم LED هستند و در QLED که صددرصد سرعت رفرش خیلی بالاتره و پردازش با سرعت خیلی بیشتری انجام می شود ولی یه خورده قیمتشون نسبت به ال ای دی ها بیشتر است.پس اگر خواستید قیمتش هم مناسب باشه و ال ای دی باشه این دوتا مدل هستند. حالا مدلهای دیگه ای هم هستند که اونا را هم در پست های آینده بررسی می‌کنیم.

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از سه وجه مهم

  • 1-کارایی و آپشن‌ها و خصوصیات بیشتر
  • 2-تکنولوژی‌های بکار رفته در ساخت محصول
  • 3-کیفیت تصویر و طراحی و ساخت

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از لحاظ کارایی و اپشن ها

ال جی سامسونگ
دارای کیفیت تصویرهای (HD – Full HD – 4K)دارای کیفیت تصویرهای (HD – Full HD – 4K)
دارای نمایشگرهای OLEDدارای نمایشگرهای با تکنولوژی کوانتوم دات 
نوع پنل : IPSنوع پنل : VA
دارای ورودی‌های (پورت های HDMI و USB)دارای ورودی‌های (HDMI – USB)
دارای گیرنده : DVB-C ،DVB-T2،DVB-S،DVB-S2دارای گیرنده : DVB-T2،DVB-T
دارای قابلیت‌های بلوتوث و وای فایدارای قابلیت‌های بلوتوث و وای فای
سرعت‌رفرش تصویر با هرتز بالاسرعت‌رفرش تصویر با هرتز بالا
قابلیت هوشمند و دارای سیستم عامل WEB OSقابلیت هوشمند و دارای سیستم عامل TIZEN
کشور سازنده : کرهکشور سازنده : مصر

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ  از لحاظ تکنولوژی ها

ال جی سامسونگ
دارای سیستم عامل WebOS با امکانات زیادسیستم عامل Tizen با برنامه‌های کاربردی‌تر
کنترلر جادویی و هوشمند در اکثر مدل‌هادارای پردازنده‌های مرکزی قوی و قدرتمند
نداشتن مدل‌های با پنل VAنداشتن مدل‌های OLED و مدل‌های با پنل ips
قابلیت ضبط در تمامی مدل‌های WebOSپنل VA با کیفیت و کنتراست بالا در همه مدل‌ها
بیشترین فروش و بیشترین میزان محبوبیت در تلویزیون‌های هوشمندطراحی عالی در محصولات بالارده عالی بخصوص QLED
گسترده‌ترین رنج تلویزیون‌های OLED بین کمپانی‌های فعال در این عرصه با پنل انحصاری اولد ال جیداشتن مدل‌ها QLED با کیفیت و امکانات خوب
دارای قیمت مناسب در اکثر مدل‌هاسامسونگ ارزان ترین انتخاب است

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از لحاظ کیفیت تصویر

ال جیسامسونگ
کیفیت ساخت پایین‌تر (نسبت به سامسونگ)کیفیت ​​ساخت متوسط
کیفیت کلی بهتر از سامسونگکیفیت کلی متناسب ( تقریبا در حد ال جی)
زاویه دید بالا در همه مدل‌ها با پنل IPSمیانگین زاویه دید تلویزیون‌ها کمتر از دو رقیب دیگر است
عمر و دوام کمترعمر و دوام بیشتر نسبت به ال جی
نشت نور و کنتراست پایین در بیشتر مدل‌ها بجز OLED ها که دقیقا نتیجه عکس دارند.بکلایت بسیار کالیبره با کمترین نشت نور و ارائه صفحه نمایش‌های قدرتمند Mini LED
معمولا گزارش نقص فنی و خرابی در آن‌ها بیشتر از سایر رقبا گزارش شده است.گزارش نقص و خرابی کمتر از ال جی است.
 وجود پرش تصویر حتی در مدل‌های بالا رده

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از لحاظ کیفیت تصویر : بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و نتایج بدست آمده بیشتر کاربران و متخصصین بر این باورند که سامسونگ توانسته است رنگ سیاه را طبیعی‌تر و عمیق‌تر تولید کند (همانطور که می‌دانید هرچقدر رنگ مشکی عمیق‌تر و طبیعی‌تر باشد، کیفیت و دقت تصاویر بیشتر است).

در عوض مثل اینکه ال جی بیشتر تمرکزش را روی نمایش بهتر و زنده‌تر باقی رنگ‌ها گذاشته است و این بدان معنی نیست که ال جی در تولید رنگ مشکی واقعی بد عمل کرده است. LED ها برای نمایش دو راه دارند : LED های با نور پس زمینه در کل صفحه و LED های با نور پس زمینه در لبه‌های صفحه نمایش (که این تکنولوژی دوم در کم شدن ضخامت تلویزیون‌ها کمک بسزایی کرده است) و در نوع نوردهی از گوشه‌ها، سامسونگ کمی از ال جی پیشی گرفته است.

از دست ندهید
راهنمای جامع خرید تلویزیون هوشمند + در خرید تلویزیون هوشمند باید به چه مواردی دقت کنیم؟

نتیجه گیری مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

  • اگر شما کسی هستید که به گیم و استفاده از فضای مجازی علاقه دارید باید یک تلویزیون هوشمند بگیرید که برای همچین مدلی انتخاب شما اول باید ال جی و بعد سامسونگ باشد. تلویزیون‌های هوشمند کارایی‌های بیشتری دارند و سرگرمی‌های بیشتری را برای شما فراهم می‌کنند و اسمارت بودن در اینده‌ای نزدیک به یک استاندارد در تلویزیون‌ها تبدیل می‌شود.
  • تلویزیون‌های ال جی دارای کنترل جادویی هستند که برای جستجوی صوتی استفاده می‌شود و کارایی‌های زیادی دارد.
  • به این نکته توجه داشته باشید که شما باید مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ را از بین مدل‌های هم‌رده از این دو برند انجام دهید و اینطور نباشد که یک تلویزیون سری 9 سامسونگ را با یک مدل سری 7 ال جی مقایسه کنید و بعد نتیجه گیری کنید که سامسونگ بهتر است.
  • دقت داشته باشید که سایز مناسب با اتاقتان را بگیرید و برای دریافت بهترین کیفیت از تلویزیون، باید فاصله‌تان از تلویزیون و همچنین ارتفاع تلویزیون از سطح زمین استاندارد و بر اساس اصول باشد.
  • برای کیفیت تصویر تلویزیون هم در حال حاضر تلویزیون 4k بهترین انتخاب است چراکه دیگر لازم نیست تا 10 سال آینده هم آن را عوض کنید و محتوای 4K هم در آینده نزدیک بیشتر در دسترس خواهد بود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه تلویزیونهای ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از مشخصات و ویژگی های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

تلویزیون سامسونگ برای تماشای فوتبال بهتر است یا تلویزیون ال جی؟

محصولات میان رده، بالا رده و پرچمدار ال جی و سامسونگ برای تماشای فوتبال جام جهانی مناسبند اما اگر قرار است پول زیادی برای خرید تلویزیون خرج کنید، اولدها پاسخدهی تصویر بهتری دارند.

تلویزیون 4K ال جی بهتر است یا تلویزیون 4K سامسونگ؟

محصولات فورکی این 2 برند وضوح یکسانی دارند و تفاوت آن‌ها در فناوری‌های خاص یا پردازشگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا