راهنما خرید لوازم خانگی

انتخاب مناسب ترین ماشین لباسشویی سامسونگ + بررسی تکنولوژی های ماشین لباسشویی سامسونگ

نیاز است که برای خرید ماشین لباسشویی سامسونگ مناسب خود کمی تحقیق کنید. زیرا خرید این وسیله در حقیقت یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید و انتظار می رود که برای مدتی نیز دوام داشته باشد. بسیاری از ما ممکن است توجه زیادی به ماشین لباسشویی نداشته باشیم، اما در بعضی از فصول سال، به دلیل استفاده از لباس های زیاد، این دستگاه بیشتر مورد توجه ما قرار می گیرد. واقعیت این است که در ذهن بسیاری از افراد، ماشین های لباسشویی تنها یک نقش عملکردی مهم که شستشوی لباس است را ایفا می کنند. به همین دلیل اغلب نیازی به بهینه سازی فرآیند شستشو احساس نمی شود. با این حال انتخاب هایی که در مورد ماشین لباسشویی انجام می دهیم و همچنین عادات شستشوی البسه روزانه ما، تاثیر زیادی بر راحتی فرآیند شستشو و حتی میزان مصرف انرژی و آب دارد.

در ادامه ما موضوعاتی از جمله تفاوت ماشین لباسشویی سامسونگ درب از بالا و درب از پایین، تکنولوژی های به کار رفته در ماشین لباسشویی سامسونگ و همچنین نحوه شستشوی بهینه البسه در این دستگاه را ارائه داده ایم، تا شما بتوانید بهترین نحوه بهره وری از ماشین لباسشویی سامسونگ خود را بیاموزید.


فهرست مطالب


مقایسه ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو سامسونگ

ماشین لباسشویی های سامسونگ درب از بالا و درب از جلو، هر کدام دارای مزایای مربوط به خود هستند. بنابراین شما باید هنگام تصمیم گیری بین این دو مدل، موارد گفته شده در ادامه متن را در نظر بگیرید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی را بخوانید.

  • ملایمت در شستشو: ماشین های لباسشویی سامسونگ درب از جلو نسبت به درب از بالا، پارچه را با ملایمت بیشتری شستشو می دهند. این ماشین ها بخصوص برای افرادی که معمولا لباس هایی با پارچه ظریف می پوشند، بسیار مناسب است.
  • مصرف آب و برق: ماشین های لباسشویی سامسونگ درب از جلو نسبت به لباسشویی های درب از بالا، آب و برق کم تری مصرف می کنند.
ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو
  • اشغال فضا: ماشین های لباسشویی سامسونگ درب از جلو می توانند در زیر کابینت یا روی دستگاه خشک کن قرار بگیرند. بنابراین در این صورت مشکل کمبود فضا نخواهد بود. ماشین های لباسشویی درب از جلو به ویژه برای کسانی که در محل زندگی آن ها فضای زیادی وجود ندارد می تواند مناسب تر باشد. اما ماشین لباسشویی سامسونگ درب از بالا، مسلما نیاز به فضای بیشتری خواهد داشت.
  • قابلیت دسترسی: استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ درب از بالا راحت تر است، زیرا برای قرار دادن و تخلیه لباس ها نیازی به خم شدن نخواهید داشت. شما همچنین می توانید یک تکه لباس را حتی زمانی که ماشین لباسشویی درب از بالا در وسط چرخه شستشو قرار دارد، داخل آن بیاندازید. اگر چه در صورتی که یک ماشین لباسشویی سامسونگ درب از جلو با تکنولوژی Add Wash داشته باشید، می توانید لباس های فراموش شده را در طول چرخه شستشو به سادگی درون دستگاه بیاندازید.
از دست ندهید
علت سر و صدای زیاد جاروبرقی + دلایل کاهش مکش جارو

بررسی تکنولوژی های ماشین لباسشویی سامسونگ

سامسونگ همیشه در رقابت با حریفان خود سعی در استفاده از تکنولوژی روز ، طراحی منحصر به فرد و اهمیت ویژه به مشتری و مشتری مداری رو سرلوحه کار خود قرار داده است، در نسل جدید ماشین های لباسشویی سامسونگ هم از این موضوع مستثنی نیست، برای رقابت در بازار تنگاتنگ لوازم خانگی، استفاده از تکنولوژی روز و بهره گیری از خلاقیت مهندسین این شرکت و استفاده از متدهای جدید باعث شده مشتریان حین خرید لباسشویی نگاه ویژه ای به محصولات متنوع سامسونگ داشته باشند.

قابلیت Add wash

قانون نانوشته ای وجود دارد که می گوید: همیشه بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی، یک لباس پیدا می شود که جا مانده است. اما این فقط بدشانسی شما نیست، برای حدود 90 درصد از مصرف کنندگان این اتفاق می افتد. سامسونگ برای نقض این قانون مورفی گونه، یک راه حل مبتکرانه اندیشید و لباسشویی AddWash را تولید کرد. در این ماشین یک در اضافه در بالای در اصلی قرار گرفته و از طریق آن می توان با فشار یک دکمه لباس جا مانده یا مواد شوینده را به دستگاه اضافه کرد، بنابراین لازم نیست لباس جامانده چند روز مهمان سبد لباس های کثیف باشد. 

قابلیت Add wash

ادواش فقط برای لباس های جا مانده نیست، می توانید برخی لباس های مجلسی یا نخی که الیاف آسیب پذیر دارند بعد از شست و شو با دست، به جای آب کشی و چلاندن به ادواش اضافه کنید چون بافت الماس گون آن، طوری طراحی شده که امکان ندارد لباس های حساس آسیب ببینند. هم چنین می توانید مایع نرم کننده را هر زمان خواستید به فرایند شست و شو اضافه کنید تا حوله ها و لباس های شما نرم تر و لطیف تر از همیشه شوند.

از دست ندهید
راهنمای خرید جارو شارژی ایستاده و خانگی + بررسی مزایا و معایب جارو شارژی

تکنولوژی Hygiene Steam ماشین لباسشویی سامسونگ

شما می توانید لباس های خود را با بخاری که سیستم Hygiene Steam ماشین لباسشویی سامسونگ تولید می کند، بطور کاملا عمقی، تمیز و عاری از هر گونه میکروب کنید. چرخه Hygiene Steam کیفیت تمیز کردن البسه را بدون انجام مراحل اولیه بهبود می بخشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید لباسشویی بوش را بخوانید.

تکنولوژی Hygiene Steam ماشین لباسشویی سامسونگ

در این سیستم بخار از پایین درام آزاد می شود و بنابراین همه لباس ها درون لباسشویی غرق در بخار می شوند. این کار لکه های عمیق و همین طور 99.9 درصد از باکتری ها و آلرژن ها را از بین می برد.

تکنولوژی Air Wash ماشین لباسشویی سامسونگ

تکنولوژی Air Wash این فناوری لباس های شمارو بو زدایی و ضدعفونی میکنه ، عمل بو زدایی و ضدعفونی شدن لباسها بدون استفاده از آب و توسط هیتر تعبیه شده در ماشین لباسشویی با گردش هوای گرم انجام میشه ، در این روش علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب ، بوی بد لباس ها از بین رفته ، و هیچ میکروبی شانس زنده موندن بروی بافت لباس رو نداره ، در این روش در عرض ۳۰ دقیقه لباس ها بو زدایی میشن ، و در عرض ۵۹ دقیقه کاملا شسته و ضدعفونی میشن، با توجه به اپیدمی شستوشوی لباس در دوران کرونا ویروس روش Air Wash یکی از راه های ضدعفونی لباسها ، ملافه ها و…است که میتونه در این روزهای سخت به کمک اتون بیاد.

تکنولوژی Intelligent Mobile Integration ماشین لباسشویی سامسونگ

با استفاده از تکنولوژی Intelligent Mobile Integration در ماشین لباسشویی سامسونگ، شما این قدرت را دارید که فناوری نوآورانه ماشین لباسشویی سامسونگ را به سبک زندگی خود مرتبط کنید. به عنوان مثال برنامه SmartThings به شما این امکان را می دهد که فرآیند شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ را در هر مکانی که هستید از طریق تلفن هوشمند خود برنامه ریزی کنید.

 Intelligent Mobile Integration

همه می دانیم که نباید لباس های شسته شده را بعد از اتمام چرخه شستشو در ماشین لباسشویی رها کنیم، زیرا این کار می تواند منجر به چروک شدن و حتی ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه کند. بنابراین شما می توانید به وسیله برنامه SmartThings ماشین لباسشویی سامسونگ تعیین کنید که چه زمانی می خواهید شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ به پایان برسد.

از دست ندهید
راهنمای خرید ترازو + بررسی و معرفی انواع ترازو وزن‌کشی قدیمی و دیجیتال

EcoBubble ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از نوآوری های بزرگ در ماشین لباسشویی سامسونگ، فناوری EcoBubble است. این تکنولوژی باعث کف کردن مواد شوینده به وسیله هوا و آب می شود و در نتیجه ی آن حباب های پاک کننده ای ایجاد می شود که به پارچه ها نفوذ کرده و می تواند آلودگی را سریع تر از مواد شوینده معمولی از بین ببرد.

 EcoBubble ماشین لباسشویی سامسونگ

در فناوری حباب‌ساز سامسونگ ، ژنراتور حباب سازی تعبیه شده که با تولید حباب های هوا و انتقال آن به داخل دیگ لباسشویی باعث نفوز مواد به عمق الیاف لباس‌ها شده و باعث جداسازی لکه های چربی و آلودگی از روی بافت لباس ها میشود، این تکنولوژی جایی قابل توجه قرار میگیرد که شما بدانید ، برای جدا سازی لکه و چربی توسط تکنولوژی Eco Bubble نیازی به شوینده‌های قوی و دمای زیاد آب ندارد، تکنولوژی موجود کیفیت شستشو را به طرز هوشمندانه ای ارتقا میدهد، در این تکنولوژی حجم زیادی از لباس ها در دمای پایین با فناوری حباب‌ساز شسته میشود، ضمن کیفیت عالی شستشو به علت استفاده نکردن از هیتر در برنامه شستشو تا ۷۰ درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی میشود.

تکنولوژی Speed Spray

یکی از تکنولوژی های جدید و هوشمند بکار رفته در لباسشویی های سامسونگ متد Speed Spray هست، در این تکنولوژی آب با فشار بسیار بالا و حجمی لطیف بروی لباس‌ها اسپری میشود و باعث نفوز هر چه بیشتر آب و مواد شستشو به داخل لباس‌ها میشود، این تکنولوژی تایم شستشو را پایین اورده و کیفیت شستشو را افزایش میدهد، در این متد عملیات شستشو تنها در ۵۹ دقیقه سپری میشود.

از دست ندهید
آشنایی با پیمانه های آشپزی + معرفی 4 نوع بسیار کاربردی + نحوه اندازه گیری با پیمانه ها چگونه است؟

تکنولوژی Bubble Soak

‌تکنولوژی Bubble Soak شباهت زیادی به تکنولوژی Pre Wash دارد، منتهی با فشردن دکمه Bubble Soak لباس‌ها در حباب حاوی هوا خیسانده میشوند، که از تکنولوژی Eco Bubble پیروی میکند، با ساختن حباب مواد به عمق بافت پارچه نفوز کرده و انواع لک و چربی از بین میرود، این تکنولوژی نیز یک نوع پیش درامد شستشوی قدرتمند است، تا شما مطمعن شوید قبل از شروع برنامه اصلی شستشو هیچ لک و چربی بروی لباس ها باقی نمانده است.

تکنولوژی Pre Wash

گاها لباس‌ها خیلی کثیف هستند، و یا لک شده اند و نیاز دارند قبل از شستشو بصورت دستی شسته شده و یا خیس شوند، تکنولوژی Pre wash این مشکل را برطرف کرده است، و این عمل را بصورت اتوماتیک برای شما انجام میدهد، کافی است لباس‌هایی که خیلی کثیف هستند، و یا لک شده اند را داخل ماشین لباسشویی سامسونگ بیاندازید، و برنامه یpre wash  را انتخاب کنید، این برنامه قبل از شستشو اصلی در یک چرخه کوتاه بصورت اضافه شستشوی مختصری بروی لباس های شما انجام داده و بعد برنامه شستشوی اصلی را آغاز میکند.

شستشوی بهینه در ماشین لباسشویی سامسونگ

بعد از این که ماشین لباسشویی سامسونگ خود را بر اساس بودجه و نیاز خود انتخاب و خریداری کردید، نوبت به فراگیری نحوه استفاده صحیح از دستگاه می رسد. شما می توانید با رعایت نکاتی در استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ از حداکثر راندمان و مزایای آن بهره مند شوید.

شستشوی بهینه در ماشین لباسشویی سامسونگ

در ابتدا دانستن اطلاعات مربوط به انواع مختلف چرخه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ برای نیازهای مختلف می تواند در مصرف آب صرفه جویی کند. عادت های ساده در شستشوی البسه می تواند تاثیرات بزرگی بگذارد. به این صورت که هر چه زمان کم تری برای چرخاندن لباس ها در شستشو صرف شود، طول عمر آن ها نیز بیشتر خواهد شد. همچنین طول عمر ماشین لباسشویی نیز به دلیل استهلاک کم تر افزایش خواهد داشت و همچنین احتمالا کم تر به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود نیاز خواهید داشت. بنابراین سعی کنید همیشه کوتاه ترین چرخه ممکن را برای شستشو انتخاب کنید. البته بهتر است برای البسه بسیار کثیف و حجیم چرخه های شستشوی طولانی تر و برای البسه ظریف با کثیفی کم، چرخه های شستشوی کوتاه تر را انتخاب کنید.

از دست ندهید
راهنمای خرید تلویزیون هوشمند شیائومی + بررسی اهمیت خرید تلویزیون شیائومی

سخن پایانی

شما در این مقاله با انتخاب مناسب ترین ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شدید.همچنین تکنولوژی های ماشین لباسشویی سامسونگ آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

بر چه اساسی ماشین لباسشویی‌های سامسونگ دسته بندی می‌شوند؟

ماشین لباسشویی‌های سامسونگ براساس اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن و همچنین نحوه قرار گیری درب آن دسته بندی می‌شوند. برخی از آن‌ها درب از جلو و برخی دیگر درب از بالا دارند.

ویژگی‌های منحصر به فرد بهترین مدل ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

امکان شستشوی سریع، آبکشی با دمای پایین، کاهش مصرف انرژی، گزینه‌های متعدد شستشو برای پارچه‌های مختلف از ویژگی‌های بهترین ماشین لباسشویی سامسونگ به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا