راهنما خرید لوازم برقیراهنما خرید لوازم خانگی

راهنمای خرید اتوبخار + معرفی اتو بخار و انواع آن

بسیاری افراد کار اتوکردن را بسیار خسته‌کننده و وقت‌گیر می‌دانند اما اگر یک اتو بخار باکیفیت داشته باشید، اتو کردن نه تنها کار کسل‌کننده‌ای نیست بلکه در وقت شما هم صرفه‌جویی می‌کند. اتو بخار برای کسانی که زیاد اتو می‌کنند، یک وسیله ضروری است. این دستگاه در انواع گوناگون و با قابلیت‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود. اگر به دنبال یک محصول برتر هستید که بخار زیادی تولید می‌کند و کار را با حداکثر سرعت ممکن و با کمترین سروصدا انجام می‌دهد، این راهنمای خرید اتوبخار را مطالعه کنید.


فهرست مطالب


معرفی انواع مختلف اتوبخار

اتو بخار ها انواع مختلفی دارند و به طور کلی به چهار دسته تقسیم میشوند که عبارتند از:

1. اتوبخار ساده

این اتو ها همان اتو های رایج مورد استفاده در بین اکثر افراد می باشد، که در داخل خود مخزن کوچکی برای نگهداری و تولید بخار آب دارند.

2. اتوبخار مخزن دار

این اتوبخار ها هم با ظاهری پیشرفته و حرفه ای تر نسبت به اتو بخار های ساده، دارای یک مخزن آب اضافی هستند. که وجود این مخزن اضافی امکان ذخیره مقدار آب بیشتری در حدود بیش از سه لیتر را به کاربران می دهد. این امکان باعث میشود برای مدت زمان طولانی، یک اتوکشی پر قدرت و پر بخار را تجربه کنید.

اتوبخار

چرا که این اتو، بخار بیشتر و قدرتمند تری را نسبت به اتو های ساده تولید می کند. با این حال طبیعی است که این اتو مصرف برق بیشتری را هم داشته باشد.

3. اتوبخار پرسی

همانطور که از نام آن نیز مشخص است، این اتو بخار هم با قابلیت پرسی بودن، یک اتوکشی بی نقص و بدون چروک را برای شما به ارمغان می آورد. زیرا این اتو با یک حرکت، سرعت اتو کشی را به بیشترین حد خود می رساند و سبب صرفه جویی در زمان می شود. همچنین توسط این نوع اتو ها، با امکانات و تنظیمات مخصوصی که دارند، می توانید با توجه به نوع پارچه، حرارت و دمای مطلوب را تنظیم کنید تا به بهترین نحو، اتوکشی انجام گیرد. با این حال، این اتو از قیمت بالا و مصرف انرژی برق بالایی نیز برخوردار است. همچنین این اتو ها از وزن بالا و اشغال فضای بیشتر برخوردارند. که این عیوب باعث کاهش تمایل بیشتر افراد برای خرید این نوع اتوبخار ها میشود.

4. اتوبخار ایستاده

این نوع اتو هم یکی از جدید ترین نسل های اتو بخار می باشد، که با عنوان بخارگر نیز شناخته میشود. بخارگر برای اتو کشی و از بین بردن چین و چروک های لباس ها، نیازی به میز ندارد و لباس توسط پایه ای نگهداشته شده و با حرکت اتو روی لباس و تولید بخار لازم، لباس اتو می شود. همچنین این نوع اتو برای اتوکشی پرده ها بسیار مناسب می باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بهترین توسترهای نان را بخوانید.

با تمام توصیفاتی که از انواع اتو بخار ها ذکر شد، به نظر بسیاری از فروشندگان و کاربران، اتو های دستی مخزن دار و بدون مخزن، بهترین نوع اتو برای مصارف خانگی می باشند. که با قابلیت تنظیم دما و حرارت به راحتی میتوان متناسب با نوع پارچه، اتوکشی لباس ها انجام گیرد.

هنگام خرید اتوبخار باید به چه ویژگی‌هایی توجه کنید؟

قبل از خرید دستگاه، تهیه یک چک لیست از ویژگی‌هایی که باید در اتوبخار به دنبال آن باشید، بسیار بهتر از نگاه کردن به مارک‌ها است. هنگامی‌که مدل‌های مختلف اتو بخار را با این ویژگی‌ها مقایسه می‌کنید، انتخاب اتو بخار مناسب برای شما آسان‌تر می‌شود. هر یک از ویژگی‌هایی که در این قسمت معرفی می‌شود به شما کمک می‌کند اتو بخاری را انتخاب کنید که برای شما کاربردی‌تر و مفیدتر باشد.

طراحی سیم اتوبخار از نکات مهم در راهنمای خرید اتو بخار

اکثر اتوهای سنتی دارای سیم معمولی هستند. گاهی اوقات، این سیم می‌تواند مانع شما شود و اجازه نمی‌دهد از محدوده دسترسی آن خارج شوید. برای انعطاف پذیری و آزادی بیشتر ، می‌توانید اتو بخاری تهیه کنید که سیم آن به طور کامل در تمام جهات می‌چرخد و دردسر سیم را به حداقل می‌رساند.

به خاطر داشته باشید که ممکن است همیشه نتوانید میز اتو را نزدیک پریز برق قرار دهید. به همین دلیل باید به طول سیم هم توجه کنید. همچنین مطمئن شوید که سیم قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را دارد تا بتوانید از اتو در هر موقعیتی که برای شما راحت‌تر است استفاده کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید سرخ کن بدون روغن را بخوانید.

از دست ندهید
نقد و بررسی پرفروش‌ترین تلویزیون های ال جی در سال 2023

اکثر اتوهای بخار به همراه سیم‌های جمع شونده عرضه می‌شوند. اگر اتوی شما سیم جمع شونده ندارد، بهترین راه برای نگهداری آن این است که سیم را دور دستگاه بپیچید و در مکان مورد نظر خود قرار دهید. اما باید منتظر بمانید تا اتو ابتدا خنک شود وگرنه سیم را می‌سوزانید. بنابراین برای سهولت در نگهداری، بهتر است اتویی با سیم جمع شونده در نظر بگیرید. سیم هنگام استفاده در داخل اتو جمع می‌شود و از آن در برابر حرارت دستگاه محافظت می‌کند. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب اتوبخار به طراحی سیم توجه کنید.

یک گزینه دیگر این است که سیم را به طور کامل کنار بگذارید. اتوی بی سیم روی یک صفحه گرم می‌شود و فقط چند دقیقه گرما را حفظ می‌کند؛ بنابراین باید مرتباً به صفحه برگردانده شود. اما حداکثر آزادی حرکت را به شما می‌دهد زیرا هیچ سیمی برای درهم پیچیدن در آن وجود ندارد.

وزن و اندازه

ویژگی دیگری که در راهنمای خرید اتو بخار باید به آن پرداخته شود، وزن و اندازه اتو بخار است. به خاطر داشته باشید که این احتمال وجود دارد که مجبور شوید تقریباً به طور روزانه از اتوی بخار خود استفاده کنید. علاوه بر این، اگر تعداد لباس برای اتو زیاد باشد، باید به مدت طولانی از دستگاه خود استفاده کنید. به همین دلیل شما باید اتو بخاری را انتخاب کنید که اندازه آن کوچک‌تر و وزن آن سبک‌تر است. این امر به شما اطمینان می‌دهد که می‌توانید از اتو بخار برای مدت زمان طولانی استفاده کنید و کاملاً راحت باشید.

قابلیت تولید بخار عمودی

بهتر است به طور خاص اتو بخاری را انتخاب کنید که بتواند بخار عمودی تولید کند. به این ترتیب می‌توانید پارچه‌هایی مانند پرده را حین آویزان بودن به راحتی اتو کنید. اتو بخار باید بتواند به اندازه کافی بخار برای اتوکشی پرده‌ها و سایر پارچه‌هایی که به صورت عمودی آویزان هستند، تولید کند. همچنین می‌توانید از اتو بخارهای عمودی استفاده کنید که دارای طراحی ضد چکه و صفحه استیل ضد زنگ هستند و می‌توانند در حالی که به صورت عمودی نگه داشته می‌شوند بخار تولید کنند.

ظرفیت مخزن آب پارامتری مهم در راهنمای خرید اتوبخار

هرچه ظرفیت مخزن آب بیشتر باشد، کمتر باید آن را پر کنید. همچنین باعث می‌شود که بخار برای مدت زمان طولانی‌تری تولید شود زیرا آبی که در اتو وجود دارد، زیاد است. به همین دلیل است که هنگام انتخاب اتو بخار، همیشه باید دستگاهی را انتخاب کنید که ظرفیت بالاتری را برای شما فراهم می‌کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید آبمیوه گیری را بخوانید.

اتوبخار

بهتر است به طور خاص اتو بخاری را انتخاب کنید که بتواند بخار عمودی تولید کند. به این ترتیب می‌توانید پارچه‌هایی مانند پرده را حین آویزان بودن به راحتی اتو کنید. اتو بخار باید بتواند به اندازه کافی بخار برای اتوکشی پرده‌ها و سایر پارچه‌هایی که به صورت عمودی آویزان هستند، تولید کند. همچنین می‌توانید از اتو بخارهای عمودی استفاده کنید که دارای طراحی ضد چکه و صفحه استیل ضد زنگ هستند و می‌توانند در حالی که به صورت عمودی نگه داشته می‌شوند بخار تولید کنند.

ویژگی خاموش شدن خودکار یک ویژگی ضروری در راهنمای خرید اتو بخار

خاموش شدن خودکار یک ویژگی مهم ایمنی است که در بسیاری از اتوهای بخار با سیم جمع شونده وجود دارد و در این بخش از راهنمای خرید اتو بخار به آن می‌پردازیم. این ویژگی باعث می‌شود که هر زمان اتو بخار برای مدت زمان زیادی ثابت بماند، به خودی خود خاموش ‌شود.

از دست ندهید
راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی + معرفی ویژگی ها و مشخصات لباسشویی ال جی 

برخی از اتوهای بخار دارای قابلیت خاموش شدن خودکار هستند که وقتی روی پایه خود ایستاده‌اند، فعال می‌شود. از سوی دیگر، برخی از اتوهای بخار هنگامی‌ که روی صفحه یا در بغل قرار می‌گیرند، ویژگی خاموش شدن خودکار آن‌ها فعال می‌شود. همچنین اتوهای بخاری وجود دارند که در صورت ثابت ماندن به مدت طولانی در هر ۳ موقعیت خاموش می‌شوند. این امر باعث می‌شود که هدر رفت انرژی وجود نداشته باشد و احتمال وقوع آتش سوزی به صفر برسد.

امروزه با شیوه‌های شلوغ زندگی، از یاد بردن خاموش کردن اتو هنگامی‌که برای خروج از خانه عجله دارید امر غیرممکنی نیست. با ویژگی خاموش شدن خودکار می‌توانید خیالتان راحت باشد که در صورت فراموشی، اتو به صورت خودکار خاموش می‌شود. اتوهایی وجود دارند که نه تنها فاقد خاموش شدن خودکار هستند، بلکه دارای چراغ روشن هم نیستند. در این حالت تنها راهی که می‌توان گفت اتو روشن یا خاموش است، احساس گرما است. خاموش شدن خودکار یک ویژگی ضروری است که حتماً باید آن را در نظر بگیرید.

توان اتوبخار

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اتوبخار که باید در راهنمای خرید اتو بخار به آن پرداخته شود، توان اتو بخار است. هرچه توان اتو بخار بیشتر باشد، تولید گرما بهتر خواهد بود. هرچه تولید گرما بهتر باشد، مقدار بخار تولید شده بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، وات بالاتر تضمین می‌کند که دمای کفی اتو با سرعت بیشتری افزایش می‌یابد.

توان یکی از مهمترین ویژگی‌های اتو بخار است که همیشه باید به آن توجه کنید. هرچه درجه قدرت بیشتر باشد، تولید گرما بهتر خواهد بود که در اتو کردن حتی پارچه‌های سنگین هم به شما کمک می‌کند. اتو بخار ۱۷۰۰ واتی یکی از گزینه‌های مناسب در مورد اتو بخارهایی با توان بیشتر است. در حالت ایده آل، باید به انتخاب اتویی فکر کنید که دارای توان مصرفی بیش از ۱۸۰۰ وات است.

این میزان اطمینان می‌‌دهد که اتو می‌‌تواند به سرعت گرم شود. به این ترتیب قادر خواهید بود چین و چروک پارچه‌های مختلف را از بین ببرید. علاوه بر این، به راحتی می‌‌توانید از آن برای پارچه‌های ضخیم‌تر هم استفاده کنید.

زمان گرم شدن اتوبخار

در حالت ایده آل، باید اتو بخاری را انتخاب کنید که بتواند در عرض ۲ تا ۳ دقیقه تا دمای مناسب گرم شود. به این ترتیب دیگر مجبور نیستید مدت زمان زیادی منتظر بمانید تا اتو گرم شود. علاوه بر این، چنین اتو بخاری می‌تواند بخار را به سرعت تولید کند و فشار بخاری را برای شما فراهم می‌کند که نه تنها سریع اتو کنید بلکه از تمام ویژگی‌های اتو در مدت زمان کوتاهی استفاده نمایید.

میزان تولید بخار پارمتری مهم در راهنمای خرید اتو بخار

یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی که باید در نظر داشته باشید، میزان بخار تولید شده توسط اتو بخار است. شما باید اتویی را انتخاب کنید که حداکثر مقدار بخار را تولید ‌کند. این امر شما را قادر می‌سازد لباس‌های سنگین‌تر را به راحتی اتو کنید.

صفحه کفی اتوبخار

اولین ویژگی که اکثر افراد هنگام خرید اتو بخار به آن فکر می‌کنند، کفی اتو است. بررسی کیفیت کفی اتو در راهنمای خرید اتو بخار ضروری است و یکی از ویژگی‌های مهم اتو بخار است که قبل از خرید اتو باید به آن توجه کنید. کفی اتو به دلایل زیر اهمیت زیادی دارد:

 • هنگام اتوکشی گرما و بخار را به طور مساوی توزیع می‌کند.
 • مسئول اتوکشی صاف است.
 • کفی‌های خوب از ایجاد چین و چروک روی لباس جلوگیری می‌کنند.
 • کفی خوب نرم و روان روی پارچه می‌لغزد و اتو کشی را به یاد ماندنی می‌کند.

در حالت ایده آل، موادی که در کفی استفاده می‌شوند باید طبیعت غیر چسبنده داشته باشند. این امر تضمین می‌کند که حتی وقتی از اتو روی پارچه‌های ظریف استفاده می‌کنید، هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. مواد ایده‌آل کف صفحه باید از جنس استیل ضد زنگ یا سرامیک باشد. هر دوی این مواد به اندازه کافی برای صفحه اتو بخار مناسب هستند.

به طور کلی چهار نوع کفی برای اتو وجود دارد:

 • کفی آلومینیومی
 • کفی نچسب
 • کفی سرامیکی
 • کفی استیل ضدزنگ
از دست ندهید
راهنمای خريد و بررسی بهترین مارک آبمیوه گيری + معرفی 5 مدل برتر

از خرید اتو با کفی آلومینیومی‌ به شدت خودداری کنید. اتوهای صفحه آلومینیومی ‌به هیچ عنوان توصیه نمی‌شوند زیرا با اصطکاک سر می‌خورند، با دکمه یا قلاب لباس به راحتی خراشیده شده و به سختی تمیز می‌شوند. در واقع، کفی آلومینیومی ‌ممکن است پس از مدتی چسبناک شده و احتمالاً باعث ایجاد چین و چروک بیشتر روی لباس شود. اما به دلیل قیمت پایین، اتوی آلومینیومی ‌بسیار محبوب است.

کفی نچسب از صفحه آلومینیوم یا فلز با روکش نچسب تشکیل شده است. روکش نچسب باعث می‌شود که اتو به نرمی ‌روی پارچه حرکت کرده و تجربه کاربری خوبی ایجاد شود.

کفی سرامیکی دارای پوشش سرامیکی روی صفحه آلومینیوم یا فلز است. سرامیک به طور طبیعی در توزیع گرما و بخار بسیار کارآمد است. اتو با صفحه سرامیکی سریع گرم می‌شود، حرارت را به صورت یکنواخت توزیع کرده و از ایجاد الکتریسیته ساکن جلوگیری می‌کند. این اتوها حتی وقتی روی دمای بالا قرار می‌گیرند به پارچه نمی‌چسبند. از بین همه مواد، کفی سرامیکی برای سر خوردن و اتو کردن بسیار مناسب است.

اتو با صفحه استیل ضد زنگ همانند سرامیک، توزیع یکنواخت گرما را فراهم می‌کند زیرا استیل ضد زنگ یکی از بهترین رساناهای گرما است. این اتو در برابر زنگ زدگی مقاوم بوده و صفحه و پایه‌ای بسیار مقاوم و آسان برای نگهداری دارد اما معمولاً سنگین‌تر است.

اتوبخار

توجه داشته باشید که تمیز نگه داشتن یک صفحه نچسب معمولاً راحت‌تر از یک استیل ضد زنگ است، اما باید مراقب باشید که آن را خراش ندهید، زیرا این امر باعث می‌شود که اتو به مرور زمان کیفیت خود را از دست دهد. استیل ضد زنگ جلا داده شده می‌تواند به خوبی کار کند اما مستعد خراشیدگی و لکه‌گیری است.

طراحی ضد آهک

وقتی از اتو بخار به طور مداوم استفاده می‌کنید، کربنات کلسیم موجود در آب منجر به تولید رسوبات آهکی می‌شود. مشکل این است که اگر رسوب به میزان زیادی وجود داشته باشد، مقدار بخار تولید شده توسط اتو به شدت محدود می‌شود. به همین دلیل است که هر از گاهی مجبور می‌شوید اتو را تمیز کنید. با این حال، اگر نمی‌خواهید هر از گاهی دستگاه را به صورت دستی تمیز کنید، بهتر است اتو بخاری را انتخاب کنید که دارای ویژگی ضد آهک است. این ویژگی اجازه رسوب فلس‌های آهکی را نمی‌دهد. بنابراین، مقدار بخار تولید شده توسط اتو به هیچ وجه کم نخواهد شد.

طراحی ضد چکه

هیچ چیز بیشتر از این که آب به طور مداوم از اتو بخار روی لباس شما بچکد، نمی‌تواند اذیت کننده باشد. به همین دلیل بهتر است اتویی را انتخاب کنید که دارای ویژگی ضد چکه باشد. این ویژگی اطمینان می‌دهد که حتی اگر مخزن به طور کامل پر شده باشد، آب از بخار نشت نکند. همچنین قطرات آب از گوشه‌های اتو بخار به بیرون نمی‌ریزد.

تنظیمات دما

هر اتو بخاری باید دارای تنظیمات لازم برای حرارت کم، متوسط ​​و زیاد باشد. اگر بخواهید اتویی با گرمایش دقیق‌تر داشته باشید، احتمالاً با تنظیمات اضافی دما همراه خواهد بود. این ویژگی به ویژه در صورت اتوکشی انواع مختلف پارچه‌ها مفید است.

تنظیمات متغیر اتو بخار پارمتری مهم در راهنمای خرید اتو بخار

اینکه بتوانید میزان خروج بخار از اتو را کنترل کنید، اهمیت بسیار زیادی دارد و بررسی آن در یک راهنمای خرید اتو بخار لازم است.

در حالت ایده‌آل، باید اتویی را انتخاب کنید که به شما اجازه دهد مقدار متفاوتی بخار تولید کنید و لازم است توانایی کنترل مقدار بخار تولید شده را داشته باشید. دلیل این امر آن است که وقتی روی لباس‌های پارچه‌ای ظریف کار می‌کنید، اگر حداکثر مقدار بخار تولید شود، می‌تواند به راحتی لباس شما را خراب کند. از طرف دیگر، اگر سطح متوسط ​​بخار برای لباس‌های سنگین‌تر تولید شود، به هیچ وجه چین و چروک را از بین نمی‌برد. به همین دلیل سفارشی سازی تولید بخار همیشه یک ویژگی مورد نیاز است.

اتوبخار

با استفاده از این ویژگی می‌توانید در مصرف بخار صرفه‌جویی کرده و آب مخزن را برای مدت زمان بیشتری نگه دارید. این کار نیاز به پر کردن مخزن را از بین می‌برد. همچنین کارایی مناسبی را حین استفاده از اتو برای شما فراهم می‌کند. بنابراین بهتر است اتو بخاری را انتخاب کنید که به شما اجازه می‌دهد میزان بخار تولید شده را کنترل کنید. بخار متغیر یکی از مهمترین ویژگی‌های اتو بخار است که باید به آن توجه کنید.

از دست ندهید
راهنمای خرید دستگاه تصفیه‌کننده‌ی آب+ بررسی انواع دستگاه تصفیه‌کننده‌و نحوه‌ی عملکرد آن

افشانه

بسیاری از اتوها دارای ویژگی اسپری هستند. مزیت اصلی این ویژگی آن است که می‌‌تواند لباس‌ها را قبل از اتو کشی مرطوب کند. این امر تضمین می‌‌کند که بتوانید حتی عمیق‌ترین چین و چروک‌ها را از روی سخت‌ترین پارچه‌ها صاف کنید.

انفجار بخار

اگر بخواهید پارچه‌های کتان یا پارچه‌های سنگین مانند جین را صاف کنید، یک فشار اضافی بخار برای از بین بردن چین و چروک‌های سرسخت عالی است. این ویژگی باعث خروج غلیظ بخار می‌شود که برای اتوکردن پارچه‌های طبیعی به خوبی کار می‌کند. انفجار بخار برای تمیز کردن دریچه‌های روی کفی اتو هم مفید است.

اندازه صفحه کفی

اندازه کفی ویژگی دیگری است که ذکر آن در راهنمای خرید اتو بخار ضروری است. اگر کفی اتو بزرگ باشد، به شما کمک می‌‌کند در مدت زمان کم‌تری سطح وسیع‌تری را بپوشانید. به همین دلیل بهتر است که اتو با کفی بزرگ‌تر را انتخاب کنید. علاوه بر این، با انتخاب اتو بخار با صفحه بزرگ‌تر می‌‌توانید مطمئن باشید که تعداد سوراخ‌ها برای خروج بخار هم زیادترند. این امر باعث می‌‌شود که بخار نه تنها بیشتر پخش شود بلکه مقدار بخار تولید شده هم بیشتر باشد.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر چه اندازه کفی بزرگ‌تر باشد، وزن اتو هم بیشتر خواهد بود. بنابراین باید اولویت خود را مشخص کنید و بین اندازه کفی و وزن اتو آنچه برای شما اهمیت بیشتری دارد را انتخاب کنید.

طراحی اتو بخار ویژگی مهم راهنمای خرید اتو بخار

شکل اتو بخار و طراحی آن هم اهمیت بسیار زیادی دارد. تنها زمانی که نگه داشتن اتو آسان است، می‌‌توانید از آن برای مدت زمان طولانی استفاده کنید. شما باید به مکانیک دسته و همچنین تنظیمات کنترل که روی بدنه اتو موجود است، توجه کنید. وقتی مکانیک دسته و دکمه‌های کنترل در سطح راحتی قرار داشته باشند، می‌‌توانید بدون هیچ مشکلی از اتو بخار برای مدت زمان طولانی‌تری استفاده کنید.

بررسی مزایا و معایب اتو بخار ارزان قیمت و گران قیمت

اغلب اوقات، وقتی به دنبال انتخاب اتو بخار هستید، بین اتو بخار ارزان قیمت و گران قیمت سردرگم شده و تحت فشار قرار می‌‌گیرید. در این قسمت از راهنمای خرید اتو بخار سعی شده است با بررسی مزایا و معایب اتو بخار ارزان قیمت و اتو بخار گران قیمت، در این بحث به شما کمک کنیم.

برخی مزایای اتو بخار ارزان عبارت است از:

 • بودجه: بودجه معمولاً مهمترین فاکتوری است که هنگام انتخاب اتو بخار ارزان در نظر گرفته می‌‌شود. اگر بودجه محدودی دارید، قیمت پایین می‌‌تواند مزیت بزرگی برای اتو بخار باشد.
 • سبک وزن: اکثر اتوهای ارزان قیمت سبک هستند. سبک بودن اتو استفاده از آن را آسان می‌‌کند.
 • استفاده آسان: اکثر اتو بخارهای ارزان قیمت ویژگی‌های زیادی ندارند و فقط دارای ویژگی‌های اصلی و پایه هستند. به همین دلیل، استفاده از آن‌ها بسیار آسان است.

ارزان بودن اگرچه مزیت بالایی محسوب می‌‌شود اما معایبی هم دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • میزان بخار کمتر: هنگامی‌‌که اتو بخار ارزان قیمت را انتخاب می‌‌کنید، مشخص است که فاقد برخی ویژگی‌ها است. اکثر اتو بخارهای ارزان قادر به تولید مقدار زیادی بخار نیستند.
 • نمی‌‌تواند چین و چروک‌های سرسخت را از بین ببرد: در بسیاری از موارد، اتو بخار سبک مفید نیست. دلیل این امر این است که بسیار سبک است و نمی‌‌تواند به پارچه فشار وارد کند. به همین دلایل، چین و چروک‌ها از روی پارچه برداشته نمی‌‌شوند.
 • کفه با کیفیت پایین: اکثر اتوهای ارزان قیمت به دلیل کیفیت متوسط ​​مواد استفاده شده مقرون به صرفه هستند. یکی از قسمت‌های اتو که بیشترین آسیب را از این بابت می‌‌بیند، کفه است. مشکل این است که اگر کفی مناسب نباشد، اتو بخار برای مدت زمان زیادی دوام نمی‌‌آورد.
 • تلاش بیشتر برای اتوکشی: در نتیجه همه این معایب، برای اتو کشی لباس‌ها به تلاش بیشتری نیاز خواهید داشت. این بدان معناست که شما مجبور خواهید بود زمان بیشتری را برای اتو کردن تعداد یکسان لباس صرف کنید.

پس از بررسی مزایا و معایب اتو بخار ارزان قیمت، در این قسمت به بررسی مزایای اتو بخار گران می‌‌پردازیم. مهم‌ترین مزیت‌های اتو بخار گران قیمت عبارتند از:

 • اتو کردن سریع لباس: اکثر اتو بخارهای گران قیمت دارای ویژگی‌های مختلف هستند. بسیاری از آنها دارای قابلیت بخاردهی عمودی هم هستند. با کمک اتوهای گران قیمت می‌‌توانید لباس‌ها را به سرعت اتو کنید. این امر باعث صرفه‌جویی در وقت و همچنین تلاش شما می‌‌شود. علاوه بر این، با داشتن تنظیمات مختلف، به راحتی می‌‌توانید تنظیمات مناسب برای پارچه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • اتو کردن آسان لباس: حتی اگر تعداد تنظیمات دستگاه محدود باشد، اما به راحتی می‌‌توان لباس‌ها را اتو کرد. این امر به شما اطمینان می‌‌دهد که می‌‌توانید به راحتی اتوکشی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید.
 • تعداد زیاد ویژگی‌ها: به راحتی می‌‌توانید میزان بخار تولید شده را کنترل کنید. علاوه بر این، می‌‌توانید محدوده دما را هم کنترل کنید. همچنین می‌‌توانید حالت بخار پشت سر هم یا حالت بخار ثابت را مطابق نیاز خود تنظیم کنید. به این ترتیب بهترین تجربه اتوکشی ممکن برای شما فراهم می‌‌شود.
 • اندازه بزرگ‌تر مخزن آب: اکثر اتوبخارهای گران قیمت دارای مخزن آب با حجم زیاد هستند. با استفاده از مخزن بزرگتر آب می‌‌توانید برای مدت زمان زیادی بدون نیاز به پر کردن مجدد مخزن، بخار تولید کنید.
از دست ندهید
آشنایی با پیمانه های آشپزی + معرفی 4 نوع بسیار کاربردی + نحوه اندازه گیری با پیمانه ها چگونه است؟

معایب اتو بخار گران قیمت عبارت است از:

 • مقرون به صرفه بودن: هر فردی قادر به خرید اتو بخار با قیمت بالا نیست. هزینه یکی از معایب اصلی اتو بخار گران است.
 • تعمیرات گران: در صورت بروز مشکل در دستگاه اتو بخار، هزینه قابل توجهی برای تعمیر آن نیاز است.
 • وزن سنگین‌تر: بیشتر اتو بخارهای گران قیمت سنگین‌تر هم هستند.

در پاسخ به این پرسش راجع به قیمت اتوبخار که آیا باید سراغ اتو بخار گران قیمت بروید یا خیر باید بگوییم که این موضوع کاملاً به نوع استفاده شما بستگی دارد. در صورت استفاده زیاد و طولانی مدت بهتر است به سراغ دستگاه گران قیمت بروید. اما اگر گاهی اوقات لباس‌های خود را اتو می‌‌کنید، بهتر است اتوهای مقرون به صرفه را انتخاب کنید. همچنین باید نوع پارچه‌هایی که معمولاً اتو می‌‌کنید را در نظر بگیرید. بررسی همه شرایط به شما کمک می‌‌کند ویژگی‌هایی که می‌‌خواهید اتو بخار شما داشته باشد را تعیین کنید و شما را در انتخاب نوع مناسب اتو بخار با توجه به نیازتان یاری می‌‌کند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید اتوبخار آشنا شدید. همچنین از ویژگی ها و انواع آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

جنس کف اتو بخار باید چگونه باشد؟

بهترین جنس برای قسمت کف اتو استیل ضد زنگ یا سرامیک است. دستگاه‌هایی که از آلومینیوم آنودایز شده نیز برای کفی استفاده می‌کنند کارایی خوبی دارند.

طراحی اتو بخار در زمان خرید چه اهمیتی دارد؟

طراحی اتو بخار باید به نحوی باشد که کاربر بتواند به راحتی از آن استفاده کند. اتو باید تا حد ممکن سبک بوده و قسمت دسته آن به نحوی طراحی شده باشد که به راحتی در دست جای بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا