راهنما خرید لوازم خانگی

بررسی نکات مهم قبل از خرید ماشین ظرفشویی + معرفی امکانات ماشین های ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ، برند کره ای که توانسته با فعالیت در زمینه های مختلف موفقیت های چشم گیری را داشته باشد و همواره جزو گزینه های برتر برای انتخاب و خرید باشد. ظرفشویی یکی از لوازم های خانگی است که امروزه وجود آن در آشپزخانه ها به نوعی به یک ضرورت تبدیل شده است چرا که ماشین های ظرفشویی می توانند شما را در شستشوی سریع تر ظروف ها و صرفه جویی در زمان کمک کنند تا در هنگام جشن ها و مهمانی ها، اوقات بیشتری را در کنار عزیزان خود سپری کنید. سامسونگ یکی از برندهای موفقی است که در زمینه تولید ظرفشویی نیز حضور موفقی را داشته و خرید ظرفشویی سامسونگ می تواند انتخابی هوشمندانه از نظر کیفیت و طراحی برای آشپزخانه ها به حساب آید. در ادامه راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ با ما همراه باشید.


فهرست مطالب


نکات و ویژگی مهم برای خرید ماشین ظرفشویی چیست؟

ظرفیت: استاندارد یا کم‌حجم

اولین نکته ظرفیت ماشین ظرفشویی است. ماشین‌های ظرفشویی ۱۸ اینچی معمولاً برای دو تا سه نفر کافی است و شش تا هشت ردیف استانداردِ چیدمان دارند. ماشین‌های ظرفشویی ۲۴ اینچی با ظرفیت دوازده تا چهارده ردیف استاندارد چیدمان اندازه مناسب خانواده‌هاست.

ماشین ظرفشویی

تعداد ردیف چیدمان ممکن است گول‌زننده باشد، به همین خاطر ماشین‌های ظرفشویی ۲۴ اینچی برای استفاده خانوادگی توصیه می‌شوند. ماشین‌ ظرفشویی ۱۴ اینچی برای زوج یا آشپزخانه‌ی کوچک و استفاده گاه و بیگاه عالی است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مقایسه ظرفشویی الجی و سامسونگ را بخوانید.

توجه به مدل‌های توکار، قابل حمل، کشویی، یا رومیزی

انتخابتان برای خرید ماشین ظرفشویی توکار، قابل حمل، یا رومیزی تا اندازه‌ی زیادی به مستأجر بودن یا صاحبخانه بودن، اندازه‌ی خانه‌تان و اندازه‌ی لوازم خانگی‌تان دارد. هر مدل ماشین ظرفشویی مزیت‌ها و محدودیت‌های مخصوص به خودش را دارد.

از نظر قیمت، اقتصادی‌ترین انتخاب ماشین‌ ظرفشویی‌های رومیزی و بعضی مدل‌های قابل حمل می‌باشند. مدل‌های رومیزی از بقیه کوچکترند و ممکن است برای خانواده‌ای بزرگ کافی نباشند، اما اگر در آپارتمانی اجاره‌ای زندگی می‌کنید و فضای محدودی دارید، این مدل‌ها بهترین گزینه برای شمایند.

ماشین ظرفشویی

قیمت ماشین ظرفشویی‌های قابل حمل پیشرفته‌تر، کشویی و توکار متأثر از سبک و خصوصیاتش است. اگر از خصوصیات جانبی صرف‌نظر کنید، باز هم می‌توانید مدل‌های توکار و قابل حملِ مقرون‌به‌صرفه‌ی بسیاری بیابید. اگر مستأجرید و قصد دارید ماشین ظرفشویی را موقع اسباب‌کشی با خود ببرید، مدل‌های قابل حمل نسبت به توکار اولویت دارند.

از دست ندهید
راهنما خرید انواع قابلمه تکی + بررسی مشخصات قابلمه تکی

صرفه‌جویی انرژی

ماشین ظرفشویی‌ای که با افتخار ستاره‌ی انرژی روی آن نصب شده است یا مورد تأیید انجمن بهره‌وری انرژی است در مقایسه با مدل‌های بی‌کیفیت ماشین‌ ظرفشویی باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌شود. ماشین ظرفشویی‌های امروزی از نظر عملکردی کاراتر شده‌اند، اما زمان شستشو طولانی‌تر شده است. بعضی از ماشین‌های ظرفشویی ویژگی مصرف آب کمتر یا شستشوی سریع دارند که در صورت اهمیت داشتن میزان مصرف آب بسیار سودمندند. ویژگی دیگر برای صرفه‌جویی انرژی گزینه‌ی شروع تأخیری است که، در صورت محاسبه هزینه برق بر اساس زمان مصرف، می‌توانید ماشین ظرفشویی را تنظیم کنید تا بعدأ زمانی که برق ارزان‌تر است شستشو را انجام دهد.

خصوصیت پاک‌کنندگی غذاهای سفت

این خصوصیت به خصوص زمانی در اولویت قرار دارد که دوست ندارید ظرف‌هایتان را قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی پاک کنید، آب بزنید یا پیش-شستشویی انجام دهید. فقط ظرف‌ها را داخل ماشین قرار دهید، این ویژگی باقی‌مانده غذا و کثیفی‌ها را طی مراحله‌ی آبکشی پاک می‌کند، تا در مراحل آخر آبکشی به ظرف‌های تمیزتان کشیده نشود.

در بعضی مدل‌ها فیلترها به طور خودکار تمیز می‌شوند، در حالی که در بقیه مدل‌ها فیلترها باید به صورت دستی جدا و تمیز شوند. از نوع فیلتر ماشین ظرفشویی مطمئن شوید تا بدانید روش نگهداری‌اش چطور است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید.

روش‌های شستشو

مهمترین روش‌های شستشوی ماشین ظرفشویی تنظیمات شستشوی آرام، شستشوی معمولی، شستشوی شدید (قابلمه‌ و ماهی‌تابه‌) و اقتصادی است. روش اقتصادی با باد ظرف‌ها را خشک می‌کند و در هزینه برق لازم برای گرم کردن صرفه‌جویی می‌کند. روش‌های بیشتر همچون شستشوی ظروف پایه‌دار یا شیشه‌ای، آبکشی، شستشوی سریع، ساییدن قابلمه، و ضدعفونی کردن ویژگی‌هایی‌اند که شاید بخواهید داشته باشید، اما برای داشتنشان باید پول بیشتری بپردازید. فضای داخلی استیل ماشین ظرفشویی عملکردش را بهبود نمی‌دهد و اساساً خصوصیتی تجملی برای زیبایی است. به هر حال، ماشین ظرفشویی استیل زنگ نخواهد زد و دوام بیشتری دارد.

از دست ندهید
تفاوت قابلمه گرانیت و سرامیک چیست؟ + آیا قابلمه سرامیکی بخرم یا گرانیتی؟!

خصوصیات عملکردی

عملکرد ماشین ظرفشویی متأثر از تعداد سطوح شستشو است، چطور و کجا پاشش‌های آب در هنگام شستشو پخش می‌شود. سیستم سه لایه شستشوی خوبی مهیا می‌کند و سطوح بیشتر حتی پوشش بهتر را تضمین می‌کند، اما این موضوع هزینه‌ی بیشتری به بار خواهد آورد. مدل بی‌صدا نیز انتخاب مناسبی است اگر اتاق خوابتان نزدیک آشپزخانه است و ماشین ظرفشویی را شب‌ها روشن می‌کنید. معمولاً پخش‌کننده‌های مایع ظرفشویی و آبکشی ویژگی‌های استانداردی‌اند که اندازه مناسب مایع مورد نیاز برای تمیز کردن ظرف‌ها را تضمین می‌کند. سنسورهای الکترونیکی کثیفی مطمئناً خصوصیات خوبی‌اند که باید در نظر داشت. اگر بچه دارید، قفل امنیتی کودک نیز مهم است.

ویژگی‌های قفسه‌بندی و چیدمان

ماشین‌های ظرفشویی استاندارد معمولاً دو ردیف برای چیدمان ظرف دارند، اما برخی مدل‌ها با اضافه کردن فضاهای و گزینه‌های چیدمان سه ردیف دارند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

ویژگی‌های ماشین‌های ظرفشویی جادار همچنین شامل محفظه‌های جداشدنی یا قابل تنظیم، قفسه‌ها، و ردیف‌های چیدمان برای جا دادن لیوان‌های بلند یا ظرف‌های پایه بلند، یا ظروف با شکل‌های غیرمعمول و عجیب، یا ردیف‌های چیدمان با کاربردهای گوناگون می‌شوند. در بعضی از مدل‌ها نیز سبد کوچکی برای شستشو بطری و حلقه بچه وجود دارد.

قاشق چنگال و سینی‌

جای سینی معمولاً امری ترجیحی است و عموماً بر شستشو تأثیری ندارد. شاید سینی‌ای که در ردیف پایینی قرار دارد را ترجیح بدهید که به راحتی برای پر کردن و خالی کردن قاشق چنگال بیرون می‌اید. برخی نیز مدلی را ترجیح می‌دهند که به داخل در ماشین ظرفشویی وصل است و جای کمتری می‌گیرد.

از دست ندهید
راهنمای خرید کولر گازی + معرفی انواع تکنولوژی‌های مورد استفاده در کولرهای گازی

معرفی امکانات ماشین های ظرفشویی سامسونگ

شرکت سامسونگ وسایل خانگی زیادی  را هر ساله روانه بازار می کند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، فناوری های جدیدی در ماشین های ظرف شویی و به صورت کلی وسایل خانگی قرار می گیرد. سامسونگ به صورتی کاملا رقابتی با شرکت های دیگر و به خصوص شرکت ال جی، محصولات با کیفیتی را روانه بازار می کند تا هم فناوری های جدید را در اختیار کاربران قرار دهد و هم سهمی از بازار فروش را به خود اختصاص داده باشد. امکانات موجود در ماشین های ظرفشویی سامسونگ تا سال 2019 را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

موتور شستشوی ماشین های ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ در ماشین های ظرفشویی از دونوع موتور استفاده می کند. موتور روتاری  به صورت معمول در بیشتر ماشین های ظرفشویی استفاده می شود اما موتور اینورتر دیجیتال هم در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ موجود می باشد.

ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ مصرف انرژی بسیار کم و صدای پایین را برای این موتور شستشو لحاظ کرده است. در ماشین ظرفشویی چون چرخش موتور سبک تر انجام می شود و بازوی شستشو  وزن کمی دارد، موتور شستشو استهلاک کمتری خواهد داشت.

ویژگی خشک کردن ظرف ها  به روش ظرفشویی سامسونگ Condensation Drying

قسمت خشک کردن ظرف ها از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه بعد از فرآیند شستشو چه با ماشین ظرفشویی و چه با شستشوی دستی، ظرف ها بایستی خشک شوند تا آثاری از لکه روی آن ها باقی نماند. در ماشین ظرف شویی سامسونگ خشک کردن ظرف ها با استفاده از نشست بخار بر روی سطوح سرد بدنه و تبدیل بخار به مایع و در نهایت خروج آب از ماشین ظرفشویی انجام می شود که به آن Condensation Dry گفته می شود.

ویژگی StormWash موجود در ماشین های ظرفشویی سامسونگ

در ماشین ظرف شویی از پره هایی برای پاشیدن آب روی ظرف ها استفاده می شود. درماشین ظرفشویی سامسونگ از دو پره که روی آن منافذی برای خروج آب و پاشیدن آب روی ظرف ها وجود دارد. این پره ها روی بازوی شستشو قرار گرفته اند.

شرکت سامسونگ در بعضی ازماشین های ظرفشویی خود عملکرد پاشیدن آب را تقویت کرده و علاوه بر این پره ها از خروجی دیگری که آب را با سرعت و فشار بیشتر خارج می کند استفاده کرده است که به آن StormWash می گویند. 

از دست ندهید
راهنمای خرید زودپز + بررسی نکات مهم و ضروری هنگام خرید زودپز روگازی

ویژگی باز شدن درب به صورت اتوماتیکAuto Release Door

 در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ ویژگی جالبی به نام Auto Release Door وجود دارد. این ویژگی کارایی زیادی درعملکرد سیستم شستشو دارد. در ماشین ظرفشویی بعد از اتمام فرایند شستشو درب آن به صورت اتوماتیک باز شده و میزان رطوبت و بخار داخل ماشین ظرفشویی خارج می شود. در اینگونه موارد از بوی رطوبت داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری شده و از انرژی مصرفی  در فرایند خشک کردن برای ظرف ها جلوگیری به عمل می آید.

ویژگی پاشیدن دیواره ای آب روی ظرف ها Water Wall Cleaninig Technology

شرکت سامسونگ در تمامی بخش های تولید ماشین ظرفشویی ویژگی های مختص و مخصوص به خود را قرار داده است. سامسونگ برای شستشوی بهینه ظرف ها و خیس خوردن سریع ظروف از سیستم شستشوی Water Wall استفاده می کند.

در این سیستم شستشو از یک پره شستشو که جهت حرکت آن بالا و پایین می باشد و روی آن سوراخ هایی برای پاشیدن آب روی ظرف ها وجود دارد استفاده می شود و سیستم شستشوی آن شبیه عملکرد Quad Wash در ماشین های ظرفشویی ال جی است.

ویژگی 3rd rack with Flex Tray در ظرفشویی سامسونگ

ظرفشویی های موجود در بازار کشور یا 2 طبقه و یا 3 طبقه هستند. ظرفشویی های 2 طبقه دارای سبدی کوچک برای کارد و چنگال هستند و ظرفشویی های 3 طبقه دارای یک طبقه در بالا هستند که برای کارد و چنگال استفاده می شود. شرکت سامسونگ طبقه سومی را متمایز از سایر تولید کننده ها طراحی کرده است. این طبقه را می توان اصلا از ماشین ظرفشویی خارج کرد یا ارتفاع آن را تغییر داد

از دست ندهید
معرفی و بررسی ۵ ایده‌ی جذاب برای انتخاب فرش اتاق نشیمن

ویژگی Zone Booster درماشین های ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی سامسونگ هر نوع ظرف با هر میزان کثیفی شستشو داده و پشتیبانی می کند. اول اینکه طبقه ها را می توان تغییر ارتفاع داد و دوم اینکه می توان ظروف را بسته به میزان کثیفی به صورتی انتخابی در ظرفشویی قرار داد. در ماشین ظرفشویی سامسونگ البته در بعضی از مدل ها قسمتی از ماشین ظرفشویی با شدت و فشار آب بیشتری ظرف ها را شستشو می دهد. جدا از پره هایی که بر روی بازوی شستشو قرار دارد از یک خروجی آب دیگر استفاده شده است که پاشیدن آب را با فشار بیشتر روی ظرف ها به جریان می اندازد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید ظرفشویی سامسونگ آشنا شدید. همچنین از ویژگی ها و امکانات آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا صدای ماشین ظرفشویی نشانه خرابی آن است؟

صدا دادن ماشین ظرفشویی نگران کننده است و بسیاری از کاربران آن را نشانه خرابی دستگاه می دانند. معمولا این مشکل به دلیل خرابی قطعاتی مثل یاتاقان یا حلقه های آن، بازوهای آبپاش و پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ایجاد می شود. اگر هر کدام از این اجزا درست کار نکنند، صداهایی در روند کاری ماشین ایجاد می شود. گاهی هم هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و به دلایلی مثل نصب اشتباه، دستگاه هنگام کار صدا می دهد.

چرا قرص در ماشین ظرفشویی حل نمی شود؟

قرص یا مواد شوینده در ماشین ظرفشویی، توسط قطعه ای به نام دیسپنسر رقیق می شود. اگر دیسپنسر صابون درست کار نکند، قرص در دستگاه باز یا حل نمی شود. چون درب بازکن مواد شوینده در این شرایط از کار می افتد و قرص بسته می ماند.عوامل دیگری همچون غرق شدن قفسه، قطع شدن چرخه، کیفیت پایین مواد شستشو و خرابی کلید سوئیچ هم مانع از حل شدن قرص در ماشین ظرفشویی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا