راهنما خرید لوازم اتاق کودک

راهنمای انتخاب کتابخانه اتاق خواب یا قفسه‌ای زیبا برای حفاظت از کتاب‌ها

شاید شنیده باشید که کتاب بهترین دوست انسان است. شما برای محافظت از بهترین دوستانتان چه می‌کنید؟ برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و حشرات موذی به کتاب‌ها باید از یک قفسه مخصوص استفاده کرد. کتابخانه اتاق خواب از شلختگی و بی‌نظمی ناشی از ریخت‌وپاش کتاب‌ها جلوگیری می‌کند و موجب زیبایی دکوراسیون می‌شود. انتخاب بهترین کتابخانه برای اتاق‌خواب باید باتوجه‌ به موارد مختلفی انجام شود که در نوشته پیش رو به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. اگر عاشق مطالعه هستید و به کتاب‌هایتان اهمیت می‌دهید، مقاله زیر برای شما نوشته شده است.


فهرست مطالب


بررسی نکات مهم برای انتخاب کتابخانه

خرید مناسب‌ترین محصول بر اساس نیاز افراد

اولین قدم برای انتخاب مناسب‌ترین نوع کتابخانه اتاق خواب، آشنایی با نوع فضا و دکوراسیون است. فرض کنید در یک خانه، سه اتاق‌خواب برای پدرومادر، یک فرزند نوجوان و یک کودک خردسال وجود داشته باشد. هرکدام از این فضاها دیزاین خاصی دارند. حتی اگر قرار از انواع شلف دیواری به‌عنوان کتابخانه استفاده شود، انتخاب محصول باید باتوجه‌به نوع اتاق صورت بگیرد. در ادامه با ویژگی‌های کتابخانه در هر نوع اتاق خواب آشنا می‌شوید.

کتابخانه اتاق خواب نوجوان؛ اهمیت ظاهر شلف در دیزاین اتاق

نوجوانان به‌خاطر شرایط سنی و تغییرات ناشی از بلوغ، روحیات خاصی دارند. هنگام خرید کتاب خانه برای اتاق نوجوان بهتر است نظرشان را بپرسید. نوجوانان علاقه زیادی به ست‌کردن وسایل اتاق‌خواب مثل دراور لباس، تخت و میز تحریر دارند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید میز تحریر را بخوانید.

در نتیجه، انتخاب محصول باید با دقت به تناسب بین رنگ و طراحی قفسه با سایر اجزای اتاق انجام شود. 

از دست ندهید
راهنمای نکات مهم هنگام خرید میز تحریر کودک

کتابخانه برای اتاق خواب دخترانه؛ درنظرگرفتن فضا برای لوازم دکوری در قفسه

انتخاب قفسه کتاب برای اتاق دخترانه دقیقاً همان موارد مربوط به نوجوانان رعایت می‌شود. خرید باید با نظر مستقیم دختر جوان انجام شود. یک نکته دیگر که پیش از خرید باید مورد توجه قرار بگیرد، علاقه دخترها به وسایل دکوری است. شلف دیواری اتاق دخترانه باید هم برای کتاب‌ها و هم برای لوازم دکور فضای کافی داشته باشد. 

کتابخانه اتاق خواب کودک؛ انتخاب مدل‌های فانتزی با رنگ شاد 

تشویق بچه‌ها به خواندن کتاب باید از دوران کودکی انجام شود. قفسه‌هایی که طراحی فانتزی و رنگ روشن و شاد دارند، مناسب روحیات کودکان و دیزاین اتاقشان هستند. بچه‌های خردسال عاشق جست‌وخیز در اتاق هستند.

به‌همین‌دلیل، هنگام نصب کتابخانه اتاق کودک باید از محکم‌ترین اتصالات استفاده کرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مدرسه مجازی در خانه را بخوانید.

کتابخانه اتاق خواب مدرن؛ انتخاب محصولات ساده و مینیمال

در طراحی مدرن دکوراسیون داخلی، معمولاً خبری از تجمل نیست و ساده‌ترین وسایل برای دیزاین اتاق انتخاب می‌شوند. شلف‌های ساده با رنگ‌هایی مثل طوسی، سفید و خاکستری، بهترین نوع قفسه کتاب در اتاق‌های مدرن هستند. 

انتخاب کتابخانه برای اتاق خواب کوچک، چالش دشوار برای عاشقان کتاب

افرادی که دائماً مشغول مطالعه هستند، کتاب‌های زیادی در خانه جمع می‌کنند. گاهی اوقات افزایش تعداد کتاب‌ها برای ساکنان خانه‌های کوچک و آپارتمانی دردسرساز می‌شود. برای ساکنان خانه‌هایی که فضای کوچکی دارند و متراژ اتاق‌خوابشان کم است، محصولات خاصی وجود دارد. برای استفاده بهینه از حداقل فضا، می‌توان قفسه‌هایی را خرید که در گوشه اتاق و کنج دیوار جا می‌گیرند. 

کتابخانه

استفاده از قفسه‌های کنجی کتاب در پذیرایی خانه‌های کوچک، فضای لازم برای یک میز تلویزیون ساده و شیک را مهیا می‌کند. یکی دیگر از ایده‌های کتابخانه برای اتاق‌های کوچک، خرید شلف‌هایی است که از کف تا سقف کشیده شده‌اند. در این حالت از کل فضای عمودی دیوار استفاده می‌شود. یک راه‌حل هوشمندانه برای اتاق‌خواب‌های کوچک، ترکیب کمد دیواری و کتابخانه است. در این ترفند، کافی است درون کمد دیواری چند تخته چوبی قرار بدهید. 

از دست ندهید
راهنمای خرید تخت خواب کودک و نوزاد + بررسی مهمترین نکات هنگام خرید تخت خواب کودک + معرفی پرفروش ترین مدلهای تخت خواب کودک با قیمت مناسب

استفاده از نردبان در طراحی یک کتابخانه بزرگ برای اتاق خواب جادار

خوره‌های کتاب و کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای شاید چندصد جلد از رمان‌های مختلف در خانه داشته باشند. برای افرادی که تعداد کتاب‌ها از دستشان در رفته است و مشکل کمبود فضا هم ندارند، ایده جذابی داریم. شاید در فیلم‌ها، موزه‌ها یا کتابخانه‌های بزرگ و عمومی دیده باشید که برای چیدمان و برداشتن کتاب از نردبان استفاده می‌کنند. خرید کتابخانه از نوع نردبانی برای خانه‌هایی که مشکل کمبود فضا ندارند، یک ترفند زیباسازی دکوراسیون اتاق محسوب می‌شود. 

در اتاق‌خوابی که دکوراسیون مجلل دارد و سقف هم مرتفع طراحی شده است، قفسه‌ای بلند به دیوار متصل می‌شود. در این دیزاین، برای دسترسی به قفسه‌های بالایی از یک نردبان استفاده می‌شود. نردبان کتاب خانه نیز باید متناسب با قفسه و دیزاین اتاق طراحی شود و لازم نیست ارتفاع چندان بالایی داشته باشد. کتابخانه‌های داربستی نیز برای اتاق‌خواب لوکس و مجلل مناسب هستند. در این نوع از قفسه‌ها، طبقات به شکل داربست به یکدیگر و دیوار متصل هستند. 

چیدمان کتابخانه در اتاق خواب با توجه به چند اصل ساده 

برای چیدمان کتاب خانه در اتاق خواب، توجه به چند نکته ضروری است. اول از همه باید درباره محل نصب کتاب خانه در اتاق خواب صحبت کنیم. قفسه کتاب باید با اتصالات و بست‌های محکم به دیوار متصل شود. برای نصب شلف کتاب در اتاق می‎توان از همه دیوارهای خالی استفاده کرد. با این وجود، بهتر است قفسه بالای تخت خواب نصب نشود تا کتاب‌ها روی تخت سقوط نکنند. ارتفاع قفسه به‌گونه‌ای تنظیم شود که در عین دسترسی راحت، امکان برخورد شلف با سر به حداقل برسد. 

کتابخانه ساده

همچنین اگر یک کتاب خانه ایستاده خریده‌اید، از قراردادنش جلوی پنجره خودداری کنید تا نفوذ نور به اتاق مختل نشود. قفسه کتابخانه نباید جایی به دیوار وصل شود که در رفت‌وآمد اختلال ایجاد کند. برای نصب، نقاطی دور از درب اتاق را انتخاب کنید. در بسیاری از خانه‌ها، لوازم دکوری و قاب عکس نیز در کتابخانه گذاشته می‌شود. در چنین مواردی بهتر است قفسه‌هایی با چند بخش مجزا خریداری شود تا کتاب‌ها روی وسایل دیگر سقوط نکنند.

از دست ندهید
معرفی ۷ نکته‌ی طلایی برای خرید سرویس خواب نوجوان (مخصوص مستاجرها)

معرفی انواع کتابخانه دیواری اتاق خواب از نظر جنس

درست مثل سایر محصولات و لوازم دکوراسیون خانه، قفسه‌های كتاب از سه نوع اصلی مصالح ساخته می‌شوند. هرکدام از انواع کتابخانه دیواری ویژگی‌های خاصی دارند. در ادامه با سه نوع کتابخانه اتاق خواب از نظر جنس آشنا می‌شویم.  البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تخت خواب کودک را بخوانید.

کتاب خانه چوبی ساده و شیک، یک انتخاب محبوب 

هیچ چیزی مثل چوب نمی‌تواند جلوه یک دیزاین لوکس و مجلل را منتقل کند. کتابخانه چوبی ظاهر چشم‌نوازی دارد و نمایی از طبیعت را به خانه منتقل می‌کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کتابخانه چوبی اتاق خواب، دوام و استحکام بالای این محصولات است. 

کتاب خانه ام دی اف دیواری، گزینه‌ای کم‌هزینه و به‌صرفه

قفسه‌های کتاب ام دی اف یکی از پرفروش‌ترین محصولات هستند و خریدشان کاملاً به‌صرفه است. کتابخانه‌های MDF علاوه‌بر آنکه وزن کمتری نسبت به مدل‌های چوبی دارند، با قیمت کمتری نیز به فروش می‌رسند.

شلف ام دی اف به‌خوبی جلوی نفوذ رطوبت و حشرات خانگی را می‌گیرد. 

کتاب خانه فلزی مدرن، مخصوص خانه‌های امروزی 

فلز در کنار چوب، قدیمی‌ترین ماده اولیه برای ساخت کتابخانه اتاق خواب است. کتابخانه فلزی استحکام فوق‌العاده‌ای دارد و وزن چندین کتاب سنگین را به‌خوبی تحمل کند. کتابخانه فلزی مشبک علاوه‌برآنکه کاملاً زیباست، هرگز دچار شکستگی یا تغییر فرم نمی‌شود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای انتخاب و خرید کتابخانه آشنا شدید. همچنین از جنس های مختلف آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

از دست ندهید
بررسی ۱۱ نکته‌ی ساده برای ساخت یک مدرسه‌ی مجازی جذاب در خانه

سوالات متداول

انواع کتابخانه دیواری؟

کتاب‌خانه دیواری کوچک، کتابخانه دیواری کوچک و جادار، کتابخانه دیواری هندسی

ویژگی های کتابخانه چوبی چیست؟

چوب یکی از محبوب‌ترین متریال‌‌ها برای ساخت کتابخانه‌های کوچک و کم جا است. چوب‌ها انواع و اقسام بسیار زیادی دارند که بر اساس مرغوبیت آن‌ها قیمت‌گذاری می‌شوند. هرچه چوب مورد نظر خشک‌تر بوده و از مناطق آب و ‌هوایی معتدل و خشک‌تری آمده باشد، گران‌تر محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا