راهنما خرید لوازم آشپزخانهراهنما خرید لوازم برقی

راهنمای خرید چرخ گوشت + بررسی نکات مهم در خرید

چرخ گوشت یکی از کاربردی‌ترین لوازم مورد نیاز در محیط آشپزخانه است و مطمئنا کار را برای‌تان راحت‌تر می‌کند. در این مقاله قصد داریم با راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی همراه شما باشیم تا بتوانید از بین بهترین مدل های چرخ گوشت انتخاب کنید، با ما همراه باشید.


فهرست مطالب


راهنمای خرید چرخ گوشت

خرید چرخ گوشت هم مانند هر وسیله‌ی دیگری، باید با تحقیق، و براساس نیاز انجام شود. اگر نمی‌دانید موقع خرید باید به چه مواردی دقت کنید، به یک راهنمای خرید چرخ گوشت خوب نیاز دارید. در ادامه، ما به شما می‌گوییم که چه فاکتورهایی را در نظر داشته باشید.

انواع چرخ گوشت‌

برخی چرخ گوشت ها با چرخاندن دسته توسط دست کار می کند که به آن چرخ گوشت دستی می گویند. اما چرخ گوشت برقی طرافدار بیشتری دارد. دستگاه‌های برقی سریعتر کار را انجام می‌دهند و دستتان خسته نمی‌شود. البته، سروصدای بیشتری هم تولید می‌کنند و هزینه بالاتری دارند. موقع خرید، حتما باید به این مسئله دقت کنید.

خرید چرخ گوشت

امروزه، بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند چرخ گوشت برقی داشته باشند که در زمانی کوتاه، گوشت را برایشان آماده کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن را بخوانید.

مقاومت و جنس بدنه چرخ گوشت

بدنه‌ی چرخ‌گوشت‌های دستی معمولا از پلاستیک مقاوم ساخته شده است. البته، بعضی از مدل‌های الکتریکی هم دارای بدنه فلزی‌اند. بدنه پلاستیکی، باعث سبک‌تر بودن دستگاه و کم بودن قیمت آن می‌شود. اگر چرخ گوشتی می‌خواهید که کیفیت بدنه خود را از دست ندهد و تا سال‌های سال به شما کار دهد، مدلی را تهیه کنید که بدنه آلومینیومی داشته باشد.

جنس تیغه

مهمترین بخش چرخ گوشت، تیغه‌ی آن است؛ بنابراین در راهنمای خرید چرخ گوشت، باید به آن توجه ویژه‌ای شود. در راهنمای خرید چرخ گوشت، به شما توصیه می‌کنیم که به تیغه دستگاه توجه زیادی داشته باشید. به‌طور کلی، تیغه‌ها در اثر برخورد مداوم با گوشت و سبزیجات، تیزی خود را از دست می‌دهند، اما اگر دستگاهی انتخاب کنید که این اتفاق دیر به دیر برای تیغه‌اش می‌افتد، زحمت شما کم می‌شود. همچنین، تیغه‌های تیز، در برابر فرسودگی و زنگ زدن هم مقاومت بالایی دارند. این ویژگی برای بهداشتی بودن مواد غذایی بسیار مهم است؛ چرا که اکسید شدن فولاد، می‌تواند گوشت را آلوده کند.

از دست ندهید
راهنمای خرید ترازو + بررسی و معرفی انواع ترازو وزن‌کشی قدیمی و دیجیتال

تمیز شدن راحت

بعد از هربار استفاده از چرخ گوشت، باید قطعات آن را باز کنید و بشویید که خشک نشود و سری بعدی، به مواد غذایی نچسبد. به همین منظور، لازم است چرخ گوشتی داشته باشید که قطعاتش راحت از هم جدا شوند و سرهم کردن مجددش دردسر نداشته باشد. 

ابعاد و وزن دستگاه چرخ گوشت

وزن بدنه چقدر است؟ می‌توانید آن را راحت بلند کنید؟ فضایی که برای آن در نظر دارید چقدر است؟ معمولا چرخ گوشت‌ها حداقل ۴ کیلوگرم وزن دارند؛ پس بهتر است فضایی برایشان وجود داشته باشد که مجبور نشوید مدام آن‌ها را جابجا کنید.

قیمت 

مورد آخر در راهنمای خرید چرخ گوشت، قیمت آن است.قیمت دستگاه، برای خیلی کاربران، مهمترین المان است که بهشان می‌گوید چه نوع دستگاهی تهیه کنند. موارد مختلفی که در مشخص شدن قیمت چرخ گوشت نقشی اساسی دارند را بررسی‌شان کردیم. چرخ گوشت‌های پلاستیکی، مدل‌هایی که سنگین هستند، و اقلامی که تیغه‌های معمولی دارند، هزینه‌شان کمتر از مدل‌هایی با بدنه آلومینیومی، تیغه‌های ضدزنگ، و دستگاه‌هایی است که سبک وزن‌اند، چند کاره‌اند، و راحت می‌توانید قطعات آن‌ها را باز و بسته کنید. همچنین، برندهای خارجی، قطعا گران‌تر از مدل‌های داخلی هستند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید چای ساز را بخوانید.

نکاتی که می تواند شما را برای داشتن چرخ گوشت با عمر بهتر کمک کند؟

 • برای افزایش طول عمر چرخ‌گوشت از برش‌های کوچک گوشت استفاده کنید .برش‌های بزرگ علاوه بر اینکه بافشارواردمحفظه چرخ‌گوشت می‌شوند، باعث می‌شوند فشار زیادی به موتور دستگاه وارد شود.
 • هرگزبرای خردکردن سبزیجات ازچرخ‌گوشت استفاده نکنید.آب موجوددرسبزی‌ها ممکن است به موتوردستگاه نفوذکرده وموجب خرابی آن شود.
 • بعد از هر بار استفاده ازچرخ گوشت محفظه و تیغه‌های داخلی آن را به خوبی پاک کنید و اجازه ندهیدکوچک‌ترین ذره‌ای ازگوشت یاچربی درون محفظه دستگاه باقی بماند.
 • هنگام خرید چرخ‌‌ گوشت دقت کنید تیغه‌ها و صفحات برش درون دستگاه ضدزنگ باشد. ضد زنگ بودن این قطعات مانع اززنگ زدن وفرسودگی آنها بعدازشست‌وشوهای مکررمی‌شود.
 • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های چرخ‌گوشت قدرت موتور و سیستم چرخش معکوس آن است. هنگام انتخاب چرخ‌گوشت به میزان قدرت و توان موتورآن توجه کنید.
خرید چرخ گوشت
 • برای مدت زمان طولانی ازدستگاه چرخ‌گوشت استفاده نکنید.موتور چرخ‌گوشت‌های خانگی قدرت چرخ‌گوشت‌های صنعتی را ندارند ودرصورتی که برای مدت طولانی بیشتر از 15دقیقه از آنهااستفاده کنیدعمردستگاه کم می‌شود.
 • هنگام چرخ‌کردن گوشت، پیاز به آن اضافه نکنید.اضافه کردن پیاز ممکن است موجب خرابی موتور شود چون امکان نفوذ آب پیاز به دستگاه وجود دارد.
 • هر 3ماه یک‌باربرای تیزکردن تیغه دستگاه اقدام کنید، در ضمن اگرتصمیم داریدمقدار زیادی گوشت را چرخ کنید، بایدهردقیقه یک باربه دستگاه استراحت کوتاهی بدهید.
 • همیشه هنگام چرخ کردن گوشت،گوشت‌ کوب چرخ را درون محفظه استوانه‌ای قرار دهید تا ازوقوع حادثه پیش‌بینی نشده پیشگیری کنید.
 • اگرقصد خرید چرخ‌ گوشت تازه‌ای را دارید بعدازآنکه ازقدرت موتورآن مطمئن شدید به تعداد قطعات آن توجه کنید. چرخ‌گوشت‌هایی را انتخاب کنید که تمیز کردن و شست‌وشوی آنها ساده و آسان باشد.
 • تیز بودن تیغه‌های چرخ‌گوشت اهمیت زیادی دارد. اگر تیغه از آلیاژ نامناسب باشد و به اندازه کافی تیز نباشد موجب له شدن گوشت‌ شما هنگام چرخ کردن می‌شود.
 • درصورتی که قصد دارید چرخ‌گوشت‌تان را روی کابینت بگذارید هنگام خرید به ارتفاع آن توجه کنید.
 • هرگز چرخ‌ گوشت رابدون گوشت روشن نگذارید. این کار موجب می‌شود تا دور موتور دستگاه بالا برود و موجب افزایش گرما و فرسودگی قطعات موتور شود.
 • در صورتی که بیش از 6 ماه ازچرخ‌گوشت‌تان استفاده کرده‌اید و تیغه آن کندشده، برای تیزکردن تیغه خودتان اقدام نکنید. حتما از فردی که مهارت داردکمک بخواهید. سائیده شدن لبه تیغه‌ها به اشتباه موجب خرابی آن می‌شود.
 • سعی کنید ازگوشتی استفاده کنید که بدون رگ و پیه باشد، چون رگ و پیه گوشت به تیغه‌های دستگاه گیرمی‌کند و مانع چرخش تیغه و درنهایت وارد آمدن فشاربه دستگاه می‌شود. همچنین هر بار قبل ازاستفاده ازچرخ‌گوشت درون محفظه آن رابررسی کنید تا احیانا جانورکوچکی به درون محفظه واردنشده باشد.
از دست ندهید
معرفی 3 مدل از محبوب‌ترین تلویزیون‌های شیائومی در 2023 + ویدیو

معرفی بهترین مدل های چرخ گوشت

در زیر به بهترین مدل های چرخ گوشت اشاره می کنیم و می گوییم چرخ گوشت چی بخریم؟

 1- چرخ گوشت پارس خزر مدل Buffalo-2020

یکی از بهترین برندهای چرخ گوشت را باید پارس خزر دانست که در زمینه تولید لوازم خانگی توانسته نام خود را بر سر زبان‌ها بیاورد. محصولات تولید شده با برند پارس خزر به دلیل کیفیت بالا و عملکرد قابل قبولی که دارند، موفق شده‌اند به عنوان یکی از گزینه‌های برتر خرید کاربران شناخته شوند. چرخ گوشت پارس خزر مدل Buffalo-2020 جزو مدل‌های این برند است که مشخصات خوبی دارد. دارای کیفیت بدنه و قدرت بسیار بالا است. توان 1000 وات دستگاه در کنار جنس تیغه فولادی آن سبب شده است که این محصول بتواند گوشت را با قدرت بسیار بالا چرخ کرده و باکیفیت بالا در اختیارتان قرار دهد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید بهترین توسترهای نان را بخوانید.

یکی دیگر از ویژگی‌های این محصول را باید مجهز بودن به نمایشگر دانست که باعث می‌شود مدیریت دقیق روی عملکرد دستگاه داشته باشید. محفظه نگه‌داری سیم چرخ گوشت پارس خزر مدل Buffalo-2020 یکی دیگر نکات مثبت آن است؛ در حقیقت این قابلیت باعث می‌شود که پس از اتمام کار بتوانید سیم را درون محفظه قرار داده و به این ترتیب، فضای کمتری اشغال شود. البته نباید از محدوده مصرفی 1000 الی 1500 وات آن هم غافل شد. هنگامی که چرخ گوشت را خریداری کنید، ناودانی و سینی فلزی در کنار درپوش مخصوص آن می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند. با این اوصاف می‌شود چرخ گوشت پارس خزر مدل Buffalo-2020 را بین گزینه‌های خوب خرید چرخ گوشت پرقدرت و باکیفیت قرار داد.

از دست ندهید
راهنمای خرید قاشق و چنگال + بررسی اجزای اصلی سرویس قاشق و چنگال

2- چرخ گوشت پارس خزر مدل MG-1400 PLUS

دومین گزینه پیشنهادی در راهنمای خرید چرخ گوشت هم به برند پارس خزر تعلق دارد، مدل MG-1400 PLUS که در ادامه به صورت مختصر به برخی از مشخصات آن می‌پردازیم. توجه داشته باشید که این دستگاه با وزن 4.3 کیلوگرم به عنوان یکی از دستگاه‌هایی شناخته می‌شود که می‌تواند حجم بالایی از گوشت را در مدت زمان ایده‌آل چرخ کند.

خرید چرخ گوشت

با این که قیمت کمتری در مقایسه با مورد اول دارد، اما می‌توان گفت این دو محصول توان و قدرت نزدیکی دارند. چرخ گوشت پارس خزر MG-1400 Plus دارای توان 700 وات است و تیغه آن از جنس فولاد است؛ فراموش نکنید که این تیغه در برابر زنگ‌زدکی مقاوم است و همین مسئله می‌تواند ماندگاری و عملکرد فوق‌العاده آن با گذر زمان را تضمین کند. ایمنی کامل الکتریکی و عایق‌کاری از دیگر مزایای مهم این چرخ گوشت پارس خزر است. لازم است بدانید این محصول دارای قابلیت و کلید دوربرگردان است که می‌توانید مسیر و چرخش را تغییر دهید؛ این قابلیت در خرد کردن کامل گوشت تاثیر زیادی دارد.

3- چرخ گوشت تولیپس مدل MK-2000

تولیپس هم نامی آشنا در زمینه تولید لوازم خانگی است که احتمالا همه ما این برند را می‌شناسیم. محصولات باکیفیت، طول عمر بالا و کاربردی از مشخصه‌های اصلی این تولیدکننده هستند. چرخ گوشت تولیپس مدل MK-2000 جزو محصولات این کمپانی است. توان این دستگاه معادل 2000 وات است که قدرت بسیار بالایی محسوب می‌شود. این چرخ گوشت مجهز به تیغه فولاد ضد زنگ است که می‌تواند گوشت را در سریع‌ترین زمان ممکن خرد کند. وزن دستگاه برابر با ۵ کیلوگرم است.

خرید چرخ گوشت

به دلیل برخورداری از موتور قدرتمند این چرخ گوشت می‌توانید در مدت یک ساعت بیشتر از 65 کیلوگرم گوشت را چرخ کنید؛ این توانایی برای یک چرخ گوشت خانگی فوق‌العاده است. یکی دیگر از ویژگی‌های این چرخ گوشت مجهز بودن به محفظه نگه‌داری سیم شارژ است. فراموش نکنید که تیغه فولادی ضدزنگ با طراحی ژاپنی همراه بوده و می‌تواند تاثیر خود را در دراز مدت روی عملکرد محصول نشان دهد. گلویی ایمن مطابق با استانداردهای لازم در کنار گلویی فلزی جداشونده و با دوام می‌تواند تاثیر زیادی روی عملکرد محصول داشته باشد. اگر قصد خرید یک چرخ گوشت را دارید، توصیه می‌کنیم چرخ گوشت تولیپس مدل MK-2000 را به عنوان یک گزینه مهم و جزو مدل‌های بهترین مدل چرخ گوشت مدنظر قرار دهید.

از دست ندهید
راهنمای خرید زودپز + بررسی نکات مهم و ضروری هنگام خرید زودپز روگازی

4- چرخ گوشت پارس خزر مدل MG-1600P

یکی دیگر از بهترین چرخ گوشت‌های موجود برای مصرف خانگی را باید چرخ گوشت پارس خزر مدل MG-1600P دانست. طراحی فوق‌العاده‌ای دارد و باکیفیت است. خرید چرخ گوشت صرفا جنبه کاربردی ندارد، از نظر ظاهری هم مهم است، بخصوص اگر به دیزاین محیط منزل‌تان اهمیت بالایی می‌دهید، اما ظاهر هم برای آن‌ها اهمیت دارد.

توان این چرخ گوشت معادل 1000 وات است و با نشان استاندارد ملی ایران همراه است. وزنی معادل 5.5 کیلوگرم دارد که همین وزن بالا نشان‌دهنده کیفیت و قدرت قطعه‌های آن به حساب می‌آید. مشابه سایر دستگاه‌ها، این محصول دارای تیغه‌ای از جنس فولاد ضد زنگ است که خبر از طول عمر بالای تیغه‌ها می‌دهد.

البته نباید از محفظه مخصوص جمع‌آوری سیم هم غافل شوید؛ این یک ویژگی مهم است. چرخ گوشی مدل پارس خزر دارای مجهز به پایه‌های ضد لرزش است که دستگاه را در حین کار کردن با آن ثابت نگه می‌دارد. یکی دیگر از مزایای این دستگاه را باید لوله ناودانی فلزی دانست که باعث می‌شود این مدل را بتوان به عنوان بهترین مدل چرخ گوشت پارس خزر یا بهترین چرخ گوشت خانگی معرفی کرد. این محصول را می‌توان بهترین مدل چرخ گوشت پارس خزر نامید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید چرخ گوشت آشنا شدید. همچنین از بهترین مدل های چرخ گوشت آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چرا چرخ گوشت، گوشت را له می‌کند؟
از دست ندهید
راهنمای خرید غذاساز + آشنایی با فوت و فن خرید دستگاه غذاساز خوب و با کیفیت

استفاده زیاد از دستگاه، گیر کردن پوست و رگه گوشت در بین قطعات و نصب نادرست قطعات و همچنین کند بودن تیغه‌ها اصلی‌ترین عوامل بروز این مشکل هستند.

چرا زمانی چرخ گوشت بعد از روشن شدن، کار نمی‌کند؟

در صورتی که زغال موتور چرخ گوشت دچار ساییدگی شده باشد یا ترمینال‌های درون کلید دچار اشکال شده باشند، این مشکل به وجود می‌آید که لازم است توسط یک متخصص بررسی و در صورت لزوم تعویض شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا