راهنما خرید لوازم آشپزخانه

راهنمای جامع خرید بهترین هود برای آشپزخانه + معرفی بهترین برندهای هود آشپزخانه

هود یکی از تجهیزات بسیار ضروری و کاربردی در هر آشپزخانه‌ای است. از این وسیله هنگام پخت و پز جهت حذف گرما، بو، رطوبت و چربی از محیط آشپزخانه استفاده می‌شود. تاثیر و عملکرد هود در جذب بو، از نوع برند تا تکنولوژی به‌کاررفته متفاوت است. شاید انتخاب بهترین هود کمی سخت به نظر برسد. اما فقط با توجه به چند نکته ساده می‌توانید مدل‌های مناسب را شناسایی کنید. به این منظور ما مقاله امروز را تحت عنوان راهنمای جامع خرید بهترین هود آشپزخانه، برای کمک درانتخابی مطمئن برایتان آماده کرده‌ایم. با چارسو همراه باشید.

برای خرید بهترین هود به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هر مصرف کننده نیازها و اولویت‌‌های مختلفی دارد که تعیین کننده نوع هود و ویژگی های مرتبط با آن است.

خرید بهترین هود

در زیر مهمترین موارد برای خرید بهترین هود آشپزخانه آورد شده است:

اندازه بهترین هود

اندازه یک فاکتور مهم در خرید بهترین هود برای آشپزخانه است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله خرید جهیزیه آشپزخانه را بخوانید.بهتر است اندازه هود شما با اجاق گاز یکی باشد تا بتواند تمام سطح اجاق گاز را پوشش داده و همه ذرات دود و مواد غذایی را جذب کند. البته ممکن است به دلایل مختلفی نتوانید هودی دقیقا اندازه اجاق گاز خود انتخاب کنید ولی سعی کنید هودی انتخاب کنید که بتواند مقدار بیشتری از اجاق گاز را پوشش دهد.

همانطور که انتظار می‌رود، هود بزرگتر می‌تواند گران باشد، اما اگر اجاق گاز شما بزرگ باشد، چاره‌ای ندارید. اما توجه کنید این هزینه را یکبار می‌کنید در عوض تجربه لذت بخشتری از خرید خود خواهید داشت. هود زیر کابینتی باید به اندازه مقدار فرورفتگی باشد که در کابینت دیواری برایش لحاظ شده است (هرچند برخی از مدل ها برای جلوگیری از انطباق با اندازه‌ی اجاق گاز طراحی شده اند)، در حالی که هود نوع جزیره‌ای محدود به اندازه فضای موجود است. لازم است فضای مورد نظر خود را اندازه گیری کنید تا بتوانید مناسب ترین هود مورد نظر خود را خریداری کنید.

از دست ندهید
راهنمای خرید همزن برقی + معرفی نکات مهم برای خرید همزن برقی

قدرت

طبیعی است که هود قوی تر، کارآمدتر خواهد بود. اگر شما زیاد پخت و پز انجام می‌دهید به خصوص سرخ کردنی های سنگین (پر دود) ، قطعاً باید هودهایی با قدرت بالا را در لیست انتخاب خود قرار دهید. مقدار اندازه گیری قدرت هود از طریق متر مکعب بر ساعت m3/h محاسبه می‌شود. هرچقدر این عدد بیشتر باشد حجم هوای تخلیه شده در ساعت بیشتر خواهد بود. پس هرچقدر دفعات آشپزی بیشتر بوده یا سایز اجاق گاز بزرگتر باشد، قدرت مکش هود نیز باید بیشتر باشد.

زیبایی

برخی از هودهای آشپزخانه به زیبایی فضای آشپزخانه شما نمی افزایند، اما اگر به زیبایی محیط آشپزخانه خود اهمیت می‌دهید، مطمئنا می‌توانید هودی زیبا و مناسب با دکوراسیون آشپزخانه‌تان انتخاب کنید.این مقاله بهترین برند لباسشویی بوش را بخوانید. بسیاری از مدل‌های هود جزیره‌ای یا دیواری دارای طرح‌های فوق العاده زیبا هستند که می‌توانند توجه هر فردی را به خود جلب کنند.

زیبایی

بنابراین در زمان خرید بر حسب سبک آشپزخانه خود، سنتی یا مدرن، اقدام به تهیه مناسب‌ترین و بهترین هود کنید. در این بین، حتی می‌توانید از یک طراح داخلی نیز کمک بگیرید.

سر و صدا بهترین هود

تمامی هودها سرو صدا دارند. حتی بهترین هودها نیز کاملا بدون سر و صدا نیستند. اکثر شکایات مردم نیز به علت سر و صدا است. زیرا در بیشتر مدل‌های هود با سر و صدای زیادی روبه رو هستیم. با این حال مدل‌هایی نیز وجود دارند که صدای بسیار کمتری دارند. پس اگر تحمل صدای بلند را ندارید، قبل از خرید به میزان صدای تولیدی هود توجه کنید.

از دست ندهید
راهنمای خرید زودپز + بررسی نکات مهم و ضروری هنگام خرید زودپز روگازی

نوع تهویه هود

هودهای آشپزخانه دارای کانال‌هایی هستند که هوا را به بیرون از محیط حرکت می دهند، این کانال‌ها با استفاده از فیلترهای موجود، دود و آلودگی‌های مواد غذایی را از بین می‌برند. هودهایی که دارای مجاری مکش هستند، بسیار مؤثرتر از آنهایی است که مجرای مکش ندارند، اما نصب آنها پیچیده تر بوده و هزینه های بیشتری به گردن شما می اندازد.

بعضی افراد نیز آشپزخانه ای کوچک دارند که مجبور به استفاده از هودهای بدون مجرا هستند. به هر دلیلی اگر مجبور به استفاده از هود بدون مجرا شدید، لازم است هر چند وقت یکبار فیلتر دستگاه خود را تعویض یا تمیز کنید. همچنین، هودهای دارای مجرا نیز معمولا با فیلترهای آلومینیومی کار می کنند که روغن را نیز به دام می اندازند، پس لازم است به صورت دوره ای هود خود را تمیز کنید.

سرعت فن بهترین هود

در بسیاری از مدل‌های هود موجود در بازار، امکان تنظیم سرعت فن وجود دارد. این یک ویژگی بسیار کاربردی است و به شما این امکان را می‌دهد با توجه به شرایط سرعت فن هود خود را تنظیم کنید. در این صورت عمر هود شما بیشتر خواهد بود. در بیشتر مواقع دود و… زیاد نیست به همین دلیل نیازی نیست فن با سرعت بالا کار کند.

سرعت فن بهترین هود

اگر غذای شما سوخت و محیط آشپزخانه را دود فرا گرفت می‌توانید با تنظیم سرعت فن، دود موجود را از محیط آشپزخانه خارج کنید. این ویژگی ارزش خرید هود را بالا می‌برد.

سهولت نصب بهترین هود

اکثر هودها مجرای نصب دارند. نصب اینگونه هودها کمی سخت و پیچیده است و بهترین کار این است که نصب را به یک متخصص بسپارید. برخی از هودها نیز بدون مجرا هستند و نصب ساده‌ای دارند کافی است کمی با کارهای فنی آشنا باشید تا بتوانید این هودها را نصب کنید. اما اکثر برندها در خدمات پس از فروش خود نصب رایگان نیز دارند. پس با خیال راحت کار را به متخصصان بسپارید.

از دست ندهید
معرفی انواع مایکروفر + بررسی نکات مهم که قبل از خرید مایکروفر

سایر ویژگی‌های بهترین هود آشپزخانه چیست؟

  • چراغ ها: اکثر هودهای آشپزخانه دارای چراغ هستند، بنابراین در زمان خرید می توانید مقدار قدرت و گسترش نور را مورد بررسی قرار دهید.
  • سنسورهای حرارتی: سنسورهای حرارتی مقدار گرمای اجاق گاز و حتی بخار غذا را تشخیص داده و فن را به طور خودکار روشن می کند.
  • خاموش شدن اتوماتیک: پس از یک مقدار مشخصی از زمان، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود.
  • چراغ فیلتر : برای هود غیر مجرایی که حاوی یک فیلتر است، یک چراغ نشانگر فیلتر باعث می‌شود که زمان تمیز کردن آن به شما یادآوری شود.

درباره قیمت بهترین هود آشپزخانه

عوامل مختلفی در قیمت هود تاثیرگذار هستند، به عنوان مثال، هودهای بزرگتر معمولاً قیمت بیشتری از اندازه‌های کوچکتر دارند و یا مدل های که دارای ویژگی های اضافی و یا طراحی منحصر به فرد هستند نیز قیمت بالاتری دارند. هود جزیره ای و هود دیواری برخی از گران ترین مدل های هود هستند، در حالی که هود زیرکابینتی معمولاً گزینه ای به صرفه تر است.

معرفی بهترین برندهای هود آشپزخانه

هود استیل البرز:

در همه این سالها، شرکت استیل البرز توانسته در قامت برندی بزرگ به تولید و طراحی انواع هود آشپزخانه بپردازد، به طوری که به عنوان یک صادر کننده مهم نیز شناخته می شود. تمامی مراحل تولید هود در کارخانجان استیل البرز تحت نظر مدیریتی قوی و متخصصین مجرب انجام می گیرد.

هود کن:

هود کن که از برندهای مشهور بازار به حساب می آید زیرا محصول مشترک ایران و ایتالیا است. این برند با استفاده از نیروهای متخصص، خط تولید مدرن و تمام اتوماتیک توانست به یک برند پرطرفدار تبدیل شود. هود و تمامی محصولات کن با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای جهانی تولید می‌شوند.

هود کن

هود اخوان:

شرکت بزرگ اخوان یکی از تولید کنندگان مشهور هود آَشپزخانه است که با توجه به سابقه طولانی در تولید تجهیزات آَشپزخانه، توانسته به عنوان قطب بزرگ تولید و فروش هو در ایران تبدیل شود. هودهای این شرکت با استفاده از نیروهای متخصص، توسط خود اخوان طراحی و تولید می شود.

از دست ندهید
راهنمای انتخاب و خرید کتری و قوری + نکات مهم در خرید کتری و قوری

هود بیمکث:

یکی دیگر از نام های بزرگ تولید کننده هود در ایران، برند بیمکث است. این شرکت به طور تخصصی از بدو تأسیس اقدام به طراحی و تولید انواع هودهای آشپزخانه کرده است. کیفیت و زیبایی در هودهای بیمکث به شدت خودنمایی می کنند. در کنار دوام بالا، محصولاتش مقرون به صرفه نیز است.

سخن پایانی

شما دراین مقاله با راهنمای خرید هود آشپزخانه آشنا شدید.همچنین از بهترین برندهای آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا