کسب و کار

نوار نقاله بارگیری کارتن

نوار نقاله بارگیری، یکی از تجهیزات صنعتی حیاتی در کارخانه‌ها و صنایع است. با استفاده از این ابزار، می‌توان به راحتی محصولات کوچک و بزرگ و قطعات مختلف را بدون دخالت نیروی انسانی جابجا کرد. صفحات متحرک نوار نقاله از فلز یا پلاستیک ساخته می‌شوند و با گیربکس و موتور تجهیز می‌شوند. نوار نقاله بارگیری به خوبی وظیفه انتقال محصولات را انجام می‌دهد و برای صنعتگران اهمیت بسیاری دارد.

در حال حاضر، نوار نقاله بارگیری کارتن به صورت ثابت یا متحرک طراحی و تولید می‌شود. امکانات و آپشن‌های این دستگاه بسته به نیاز و خواسته مشتری ممکن است متفاوت باشند. نوار نقاله قابل حمل به راحتی جابجا می‌شود و پس از نصب در موقعیت مشخص، به سادگی می‌توان محصولات را از کامیون‌ها تخلیه یا برعکس، بارگیری کرد.

شیب استاندارد این وسیله معمولاً حدود 18 درجه است. برای جلوگیری از ریزش مواد فله از روی تسمه نوار نقاله بارگیری، از تسمه‌های عاج‌دار استفاده می‌شود که به خوبی سرعت اولیه حرکت محصولات روی تسمه را کنترل کرده و بدون هیچ مشکلی، آنها را جابجا می‌کنند.

انواع مختلفی از نوار نقاله ها، با ویژگی‌ها و مشخصات متنوع وجود دارند. در صنایع مختلف، از نوار نقاله های PVC، نوار نقاله های بالابر، نوار نقاله های توری، نوار نقاله های بارگیری، نوار نقاله های غلطکی و نوار نقاله های فلزی و غیره استفاده می‌شود. هر یک از این نوار نقاله ها، در صنایع مختلف کشورمان جایگاه ویژه‌ای دارند و بسیار پرکاربرد و مفید هستند.

ویژگی های نوار نقاله بارگیری کارتن

استفاده از اصول مهندسی بسیار پیشرفته در ساخت این دستگاه‌ها، ارزش خرید آنها را در بازار بسیار بالا برده است. طراحی این دستگاه‌ها با رعایت استانداردهای جهانی انجام می‌شود و پس از تولید، توسط کارشناسان ماهر و با تجربه بررسی و ارزیابی می‌شوند تا ایمنی و کارایی آنها تضمین شود.

از دست ندهید
راهنمای خرید سطح سنج از کنترل با ما

بعضی از مدل‌های نوار نقاله دارای قابلیت جابجایی دوطرفه هستند، به این ترتیب انتقال آنها به جای دیگر آسان است و در نقاط مختلف کارخانه می‌توان از آنها استفاده نمود. شیب این دستگاه با استفاده از جک هیدرولیک قابل تنظیم است و ارتفاع آن با توجه به ارتفاع محل تخلیه و بارگیری به درستی تغییر می‌کند.

استفاده از تسمه‌های عاج‌دار ویژه، با توجه به نیاز و خواسته مشتری برای این دستگاه امکان‌پذیر است و به سهولت جابجایی محصولات کمک می‌کند. این تسمه‌ها برای انتقال مواد در زاویه‌های شیب دار (بیش از میزان متوسط) کاربرد دارد. خطوط تولید بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع به این دستگاه وابسته هستند. در واقع، بدون این دستگاه، امکان دستیابی به اهداف تولیدی بزرگ و کوچک به طور عملی غیرممکن است.

ضرورت استفاده از نوار نقاله بارگیری کارتن

در حال حاضر، کارفرمایان برای افزایش سرعت تولید و ذخیره‌سازی محصولات مختلف در کارخانه‌های بزرگ و کوچک باید از نوار نقاله بارگیری کارتن استفاده کنند. استفاده از این دستگاه به طریق قابل توجهی کیفیت فرآیندهای مختلف در کارخانه‌ها را افزایش خواهد داد.

دیگر این روزها برای جابجایی محصولات سبک و سنگین در کارخانه‌ها از نیروی انسانی استفاده نمی‌شود؛ زیرا جابجایی و انتقال با استفاده از نیروی انسانی، زمان‌بر و دشوار خواهد بود و از نظر اقتصادی نیز برای کارفرما مقرون به صرفه نیست.

به عنوان مثال، کارخانه‌های تولید سیمان می‌توانند کیسه‌های سیمان را با استفاده از نوار نقاله بارگیری به داخل کامیون‌های حمل بار منتقل کنند بدون اینکه نیاز به نیروی انسانی داشته باشند. استفاده از این دستگاه سرعت جابجایی کیسه‌های سیمان را افزایش خواهد داد و هیچ خطا و نقصی در انتقال محصولات ایجاد نخواهد شد.

از دست ندهید
سماحساب بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات مالی در تهران

همچنین، استفاده از نوار نقاله بارگیری در جابجایی و انتقال محصولات دیگر نیز باعث جلوگیری از ایجاد هرگونه آسیب به آنها می‌شود. این دستگاه دارای تابلوهای کنترل مخصوصی است که با استفاده از آنها می‌توان به راحتی سرعت جابجایی و حرکت نوار نقاله را تنظیم کرد.

نوار نقاله بارگیری کارتن در کدام صنایع کاربرد دارد؟

نوار نقاله بارگیری به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و تا به حال در صنایع مختلف به خوبی عملکرد کرده است. برخی از این صنایع که نوار نقاله بارگیری در آن‌ها نقش اساسی دارد عبارتند از:

– صنایع غذایی: در صنعت غذایی، نوار نقاله برای حمل و جابجایی سریع محصولات غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که انتقال دستی روند ارسال را کند کرده و به کیفیت مواد آسیب زیادی وارد می‌کند.

– صنایع دارویی: با توجه به اهمیت کیفیت مواد دارویی، و بعضا آسیب‌پذیر بودن موادی مثل پک‌های تزریقی، لزوم استفاده از نوار نقاله بیش از پیش احساس می‌شود.

– صنایع خودرو: در صنعت خودرو با توجه به وزن و حجم بالای قطعات، امکان انتقال این قطعه‌ها توسط نیروی انسانی وجود ندارد. همچنین با توجه به نوع قطعات که از فلز یا اجسام تیز هستند امکان آسیب رسیدن به نیروی انسانی وجود دارد، لذا دستگاه های نوار نقاله بارگیری کمک شایانی به سهولت انتقال قطعات میکنند.

علاوه بر این، نوار نقاله بارگیری در صنایع و حرفه‌های دیگر نیز نقش مهمی دارد، از جمله:

– صنایع آرایشی و بهداشتی

– بارگیری جعبه‌های پلاستیکی

– صنعت لجستیک و بسته‌بندی

از دست ندهید
7 مزیت خرید آنلاین دارو

– صنایع کشاورزی

– حمل و بارگیری مواد ساختمانی

– بارگیری و تخلیه مواد معدنی

– بارگیری و تخلیه در صنعت زباله و پسماند

(برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نقش نوار نقاله ها در هر کدام از صنایع بالا میتوانید به قسمت مقالات سایت مراجعه کنید. )

راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری کارتن

برای تهیه بهترین نوار نقاله بارگیری برای کارخانه و کسب و کار خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. ابتدا نوع نوار نقاله بارگیری را براساس نیازهای کسب و کار خود به درستی انتخاب کنید.

2. با در نظر گرفتن بودجه موجود، امکانات و آپشن‌های نوار نقاله بارگیری را بررسی کنید.

3. از مقاومت تسمه نوار نقاله اطمینان حاصل کنید. ( تسمه نوار نقاله باید در برابر حرارت، وزن زیاد محصولات، روغن، خوردگی، نیروی باد و سایر عوامل مقاوم باشد).

4. ابعاد تسمه نوار نقاله را با توجه به ابعاد محصولاتی که قرار است به واسطه آن منتقل می‌شوند، مشخص کنید.

5. حتما به قیمت نوار نقاله دقت کنید و مطمئن شوید که با بودجه شما تناسب دارد.

با دنبال کردن این مراحل، می‌توانید بهترین نوار نقاله بارگیری را برای کارخانه و کسب و کار خود تهیه کنید.

قیمت نوار نقاله بارگیری کارتن

تعیین قیمت نوار نقاله بارگیری به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای مشتریان ضروری است آنها را بشناسند. هر نوار نقاله براساس نوع و مدل خود و همچنین امکاناتی که ارائه می‌دهد، قیمت خرید مشخصی دارد.

نوع مواد و کیفیت متریال استفاده شده در ساخت نوار نقاله بارگیری، از مهمترین عواملی است که قیمت خرید را تعیین می‌کند. هر چه نوار نقاله مورد نظر شما کیفیت و امکانات بهتری داشته باشد، هزینه خرید آن نیز بالاتر خواهد بود. همچنین، مدت زمان گارانتی دستگاه نیز می‌تواند در تعیین هزینه خرید آن تأثیرگذار باشد. بنابراین، در خرید نوار نقاله به تمام ویژگی‌ها و مشخصات آن توجه کنید.

از دست ندهید
خرید تاج گل ترحیم از آنام فلاور

هزینه طراحی و تولید نوار نقاله بارگیری بر اساس سفارش مشتری تعیین می‌شود. نوع استفاده و کیفیت قطعات نیز از عوامل دیگری هستند که در تخمین هزینه خرید این دستگاه نقش دارند. همچنین، هزینه خرید نوار نقاله بارگیری با سادگی طراحی آن کاهش می‌یابد و در عوض، با افزایش پیچیدگی طراحی، هزینه خرید نیز افزایش می‌یابد

نوار نقاله بارگیری کارتن ارزان

در این روزها، مشتریان قادرند با بودجه‌ای که در اختیار دارند، نوار نقاله بارگیری با کیفیت و قیمت مناسب را خریداری کنند. پیشروپک همواره سعی می‌کند با ارائه انواع دستگاه‌ها و ماشین‌آلات صنعتی، با توجه به نوع کسب و کار و بودجه مشتریان، رضایت آنان را جلب کند.

اگرچه نوار نقاله بارگیری ارزانتر، ممکن است نسبت به سایر نوار نقاله ها، از امکانات و گزینه‌های کمتری برخوردار باشد، اما برای رفع نیازهای اساسی کارخانه و تسهیل جابجایی و انتقال محصولات، بسیار کارآمد و مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا