راهنما خرید لوازم جانبیکسب و کار

افتتاح حساب در امارات یکی دیگر از روش‌های گرفتن اقامت دبی

برای کسب و کار تجارت، امارات متحده عربی از بهترین کشورها است. در این کشور به دلیل مالیات صفر درصد هرساله کسب و کارهای زیادی را به خود جذب می‌کند. به همین دلیل اکثر کسب و کارها برای رونق دادن به کارشان به این کشور مهاجرت می‌کنند.

شما با استفاده از راه‌های مختلف می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید از جمله اخذ اقامت با خرید ملک، از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، اقامت امارات از طریق تحصیل و اخذ اقامت به روش کار، که در این مقاله علاوه بر بررسی روش‌های گفته شده، به طور تخصصی به بررسی اخذ اقامت دبی با افتتاح حساب در این کشور می‌پردازیم. اگر دغدغه شما گرفتن اقامت از این روش است پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

روش‌های گرفتن اقامت دبی

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت در دبی وجود دارد که در این قسمت به طور کلی به بررسی آن می‌پردازیم.

اقامت امارات از طریق ازدواج: یکی دیگر از این روش‌ها اقامت از طریق ازدواج است که باید با یک شهروند اماراتی ازدواج صورت گیرد. اگر یک زن خارجی بتواند با یک مرد اماراتی ازدواج کند می‌تواند اقامت این کشور را اخذ کند ولی به صورت بالعکس یعنی ازدواج یک مرد با زن اماراتی به گرفتن اقامت منجر نمی‌شود. البته در این روش باید بتوانید ازدواج خود را ثابت کنید و قوانین سخت گیرانه‌ای برای این روش وجود دارد.

اقامت امارات از طریق تحصیل: به دلیل وجود طیف وسیعی از دانشگاه‌های بین المللی در این کشور، سطح علمی و رنکینگ بالای آن، شرایط مناسبی را برای دانشجویان به جهت ادامه تحصیل فراهم کرده است. نکته قابل توجه این است که شاید فکر کنید به دلیل اینکه زبان رسمی امارات متحده عربی، عربی است در دانشگاه‌ها نیز به این روش تدریس می‌شود در حالی که اشتباه می‌کنید. در امارات متحده عربی برای امور تجاری و تحصیلی از زبان انگلیسی استفاده می‌شود به همین دلیل برای پذیرش در این دانشگاه‌ها باید آیلتس 6 به بالا داشته باشید.

از دست ندهید
رشد بیزینس در تبریز با 3 خدمات جهانی مارکتینگ

اقامت امارات از طریق کار: اقامت از این روش نیز یکی از پرطرفدارترین روش‌ها بوده است. به دلیل ارزش بالای پول این کشور بعضی از ایرانیان تمایل دارند برای کار در این کشور اقامت بگیرند.

اقامت از طریق ثبت شرکت: اگر می‌خواهید سریع اقامت خود را در این کشور اخذ کنید، ثبت شرکت بهترین روش است. زیرا اقامت با روش ثبت شرکت در امارات به صورت نامحدود قابل تمدید است و معیارهایی مانند سوددهی یا درآمد سالیانه شرکت برای تمدید اقامت در نظر گرفته نمی‌شود.

مدارک و هزینه لازم برای ثبت شرکت در امارات

برای ثبت شرکت باید یکسری هزینه و مدارک را داشته باشید تا بدون دردسر اقامت امارات را اخذ کنید. برای ثبت شرکت خود چند گزینه به عنوان بهترین گزینه وجود دارد که در این قسمت به آن اشاره کردیم.

images_1707045155_65bf7123dfc24.jpg

شرکت‌های سهامی: در این روش از ثبت شرکت سرمایه آن تقسیم می‌شود و مسئولیت صاحبان سهام به مبلغ اسمی سهام آن‌ها محدود می‌شود و در هنگامی که شرکت تجزیه شود، باید به طور مساوی به قطعات سهام آن تقسیم شود. شرکت‌های سهامی دو نوع هستند؛ سهامی عام و سهامی خاص.

شرکت‌های مختلط غیر سهامی: شرکت‌های مختلط غیر سهامی بین یک یا چند شریک با مسئولیت محدود و ضامن تشکیل می‌شود که روابط بین شرکا منوط به شرکت نامه است.

شرکت‌های با مسئولیت محدود: ثبت شرکت از این روش بین حداقل دو نفر برای فعالیت تجاری تشکیل می‌شود بدون آنکه سرمایه شرکت تقسیم شده باشد. در ایران نیز این مدل از شرکت‌ها بسیار رایح بوده و معمولا بین اعضای خانواده یا فامیل و غیره تشکیل می‌گردد.

مدارکی که شما باید برای ثبت شرکت در این کشور داشته باشید عبارتند از: یک قطعه عکس سه در چهار، ارائه صفحه ویزا، کپی پاسپورت، ارائه و تدوین یک طرح تجاری مناسب، ارائه فرم درخواست به دلیل رزرو نام و تایید مجوزهای اولیه، انتخاب سه نام برای شرکت، کپی گواهی ثبت، دریافت NOC از اسپانسر محلی، برای مدیر فرم کد شناسایی ثبت (RIC)، داشتن جزئیات تجاری که باید توسط شرکت انجام شود، ارائه نمونه امضای سهام داران شرکت و مدیر، ارائه کپی پاسپورت سهامداران شرکت و مدیر، داشتن اسناد شرکتی سهامدار ارائه گزارش‌های مالی شرکت و واحد تجاری. البته در ادامه ثبت شرکت باید افتتاح حساب در امارات را مدنظر قرار دهید.

از دست ندهید
نحوه استفاده از توالت‌فرنگی برای نوزادان

دبی کشوری جدید با فناوری های به روز دنیا

images_1707045164_65bf712cdc50b.jpg

به راحتی می‌توان گفت که دبی در خاورمیانه به عنوان نمادی از پیشرفت و فناوری شناخته می‌شود و به یکی از قطب‌های فناوری تبدیل شده است. از مهم‌ترین تکنولوژی‌هایی که در دبی به کار گرفته شده، هوش مصنوعی است. دبی با کمک گرفتن از هوش مصنوعی توانسته تجربه کاری را به سطح بالاتر و سرویس‌های خود را بهبود بخشد. در ادامه این بخش به معرفی برخی از این فناوری‌ها می‌پردازیم.

موزه آینده دبی

اکثر موزه‌ها گذشته را برای ما تداعی می‌کنند در حالی که موزه آینده دبی کاملا برعکس است. این موزه به نمایش نوآوری‌ها، ایده‌ها و تکنولوژی‌های آینده می‌پردازد که شامل چند بخش است از جمله رباتیک، هوش مصنوعی، فضا، حمل و نقل و غیره. این موزه با برگزاری کارگاه‌ و فعالیت‌های آموزشی به بازدید کنندگان خود این امکان را می‌دهد که به آموزش مهارت‌ها و دانش‌های مرتبط با علوم آینده و فناوری را داشته باشند.

تاکسی‌های پرنده در دبی

شرکت چینی به نام اهانگ در نمایشگاهی که در لاس وگاس آمریکا برگزار شد، از یک تاکسی پرنده رونمایی کرد و دبی به عنوان اولین شهر برای خرید آن داوطلب شد. این تاکسی‌های پرنده که به Ehang 184 شناخته می‌شوند فعالیت رسمی آن‌ها از سال 2026 شروع می‌شود و تاکنون زیر ساخت‌های آن همانند فرودگاه‌های عمودی و غیره در حال انجام است. از این رو شاهد افزایش چشمگیر رونق گردشگری در این کشور خواهیم بود.

نتیجه گیری

در این مطلب ما سعی بر این داشتیم که به روش‌های گرفتن اقامت در دبی که قطب فناوری خاورمیانه است بپردازیم. به طور کلی راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد ولی باید بدانید که سریع ترین روش برای اخذ اقامت امارات متحده عربی ثبت شرکت است که به آن پرداختیم.

از دست ندهید
راهنمای خرید سطح سنج از کنترل با ما

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا